Media: Marcos Alonso optymistycznie nastawiony co do możliwości przejścia do Barcelony

Dariusz Maruszczak

31 maja 2022, 21:45

Mundo Deportivo, Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Stopniowo wykonywane są kolejne kroki ws. transferu Marcosa Alonso do Barcelony. Jak donoszą media, Hiszpan jest optymistą w kwestii przeniesienia się na Camp Nou, a jego przedstawiciele rozmawiają już z Chelsea o możliwości opuszczenia klubu.

Zmiany we władzach The Blues nie sprzyjają prowadzeniu negocjacji, ale Mundo Deportivo informuje, że agenci piłkarza rozmawiają już z dyrektor generalną Mariną Granovskaią, która ma pozostać na swoim stanowisku do końca lata. Alonso pozytywnie podchodzi do tematu przejścia do Barcelony. Zawodnik czuje się chciany przez Xaviego, został zapoznany z planami na przyszłość, a dla klubu jest celem numer 1 w kontekście wzmocnienia lewej obrony. Ponadto szuka nowych wyzwań i chce trafić na Camp Nou.

Pozostaje więc oczekiwanie, jakie będą wymogi Chelsea co do ewentualnej operacji. Mundo Deportivo donosi, że w przyszłym tygodniu rozmowy mogą nabrać tempa, choć The Blues nie oddadzą Alonso za bezcen, mimo że kontrakt zawodnika obowiązuje jeszcze tylko przez rok. Z kolei Barcelona ma skomplikowaną sytuację finansową, a musi wzmocnić różne pozycje, więc nie przekroczy ustalonego limitu, a gdyby transakcja nie mogła dojść do skutku, spróbuje pozyskać innego lewego obrońcę. Mimo to według Sportu Alonso zachowuje duży optymizm co do możliwości przybycia na Camp Nou. Pomagać może to, że Chelsea jest otwarta na odejście zawodnika, na co godzi się też Thomas Tuchel. Zgodnie z tymi informacjami operacja jest w zaawansowanej fazie, a rozmowy są na dobrej drodze, aby doszło do porozumienia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mamy zaraz 1 czerwca a nie kwietnia :-)
« Powrót do wszystkich komentarzy