Marca: Mecze Barçy najchętniej oglądane przez kibiców w hiszpańskiej telewizji

Maciej Łoś

31 maja 2022, 18:30

GECA, Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Firma GECA przeprowadziła badania na temat oglądalności LaLigi w hiszpańskiej telewizji. Największą popularnością cieszyły się w zeszłym sezonie mecze z udziałem Barcelony.

LaLiga zanotowała zauważalny wzrost zainteresowania względem sezonu 2020/2021. Zakończone półtora tygodnia temu rozgrywki oglądało 26% więcej fanów niż poprzednią edycję. Główny kanał Movistar zanotował największą średnią oglądalność w 2022 roku, a kanał GOL należący do Mediapro zaliczył spadek z 642 tysięcy do 598 tysięcy (1% udziału w rynku).

Przeciętny kibic LaLigi w Hiszpanii ma 45 lat. Mecze ogląda także dużo osób w przedziale 45-64 i więcej. Zauważalny jest też wzrost zainteresowania rozgrywkami piłkarskimi wśród młodych ludzi w wieku od 13 do 24 lat. Jak podkreśla GECA, popularność meczów piłkarskich wzrosła przeciwnie do czasu spędzanego przez Hiszpanów przed telewizorami.

Spośród 20 najchętniej oglądanych meczów w sezonie 2021/2022, żaden nie był transmitowany w otwartej telewizji. Wszystkie te spotkania były pokazywane na kanałach Movistar. Najwięcej osób obejrzało dwa pojedynki pomiędzy Realem Madryt i Barceloną (1,78 miliona telewidzów pojedynku na Santiago Bernabéu i 1,63 mln telewidzów meczu na Camp Nou). W top pięć znalazły się jeszcze trzy kolejne spotkania z udziałem Barcelony: dwa pojedynku z Sevillą i jeden z Valencią. Na 20 najczęściej oglądanych meczów LaLigi w Hiszpanii w aż 15 grała Barcelona.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Te informacje powinny być wysyłane do pan Tabsa bo on przy każdej okazji jak tylko może to kłody pod nogi rzuca,a widać że bez Barcy ta liga by dużo traciła.
Taka ciekawostka. Na oficjalnym kanale LaLiga 3 najpopularniejszym filmikiem jest El Clasico z tego roku mające 12 mln wyświetleń.

Zdaje się, że kłopoty Barçy są przejściowe, a sama marka i legenda klubu dalej silnie ciągną w kierunku wiekiego klubu z elity :)

Tymczasem zmusza się Barcelonę żeby oddała 9% swoich praw telewizyjnych na 40 lat, za średnio 7 mln euro rocznie xD śmiech na sali. Gdyby jutro socios zdecydowali się sprzedać klub w prywatne ręce to oferta by przekroczyła 2 mld euro. Barcelona to dalej jedna z 2, 3 największych marek sportowych na świecie.