Mundo Deportivo: Zarząd Barçy omówi w tym tygodniu kwestie finansowe

Maciej Łoś

29 maja 2022, 12:00

Mundo Deportivo

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Dla piłkarzy sezon już się skończył, ale dyrektorzy Barcelony mają pełne ręce roboty, żeby wyprowadzić klub na finansową prostą. W zbliżającym się tygodniu zarząd zbierze się, żeby przedyskutować potencjalne umowy.

Wczoraj AS informował o tym, że w najbliższym tygodniu Joan Laporta spotka się z Xavim Hernándezem, Mateu Alemanym, Rafą Yuste i Jordim Cruyffem w celu zaplanowania kadry na nowy sezon. Ale prezydent Barçy ma także zaplanowane zebranie zarządu, które będzie równie ważne dla przyszłości klubu. Wedłu Mundo Deportivo, odbędzie się ono we wtorek i będzie poświęcone finansom Barcelony.

Barça przez ostatnie miesiące studiowała możliwość przystąpienia do porozumienia większości klubów LaLigi z funduszem inwestycyjnym CVC, które pozwoliłoby na spełnienie warunków Finansowego Fair Play. Klub rozważa także sprzedaż 49% praw do Barça Studios. Taki zastrzyk gotówki również pomógłby Xaviemu przeprowadzić upragnione transfery i wzmocnić kadrę przed zbliżającym się nowym sezonem.

Klub musi zacząć działać, ponieważ czas leci i ruchy transferowe w Europie ruszą niedługo pełną parą. Oprócz wzmocnienia kilku pozycji, Barça musi uporządkować także kwestie wydatków na płace oraz przedłużyć kontrakty z takimi zawodnikami jak Gavi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Musimy podpisać to CVC moim zdaniem, nie da rady wzmocnić kadry inaczej. I może La Liga się nie będzie dowalać o wszystko. To jest masakra, że my nie możemy zapłacić 30-40 mln za piłkarzy, a jak pomyślę za jakich płaciliśmy jeszcze więcej to jest aż nie do uwierzenia. Bartek coś ty z tym klubem zrobił ;/

No shit! Zarząd pogada o hajsie!? Już widzę jak te rozmowy będą wyglądały:
Laporta - jest jakiś hajs?
Reszta - nie ma
Laporta - kurwa…

Czekam na info że zarząd w końcu coś zrobił w czasie przeszłym. Bo jakoś nie ma informacji że już coś omówili przedyskutowali zaplanowali.