Cesc Fàbregas: Gavi musi zostać w Barcelonie

Julia Cicha

27 maja 2022, 22:48

MD, Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Były piłkarz Barcelony Cesc Fàbregas skomentował pracę Xaviego oraz wydarzenia dotyczące Barçy na antenie Catalunya Radio.

- Jestem pewny, że Xavi będzie chciał nieco zmienić kadrę. 30-40% z niej to nie są jego zawodnicy. Pep zrobił to w City, a Klopp w Liverpoolu. To wszystko proces.

- Gavi musi zostać w Barcelonie. Rozegrał wiele meczów w trudnym dla klubu momencie i wziął na siebie odpowiedzialność w wieku 17 lat, pokazując osobowość. Jest bardzo dobry, ale ma tylko 17 lat i może jeszcze bardzo się poprawić.

- Moja sytuacja była inna. Ja byłem w cadete, nawet nie w juvenilu. Obiecywano mi treningi z pierwszym zespołem Arsenalu, a w Barcelonie nie. Bez Arsène’a Wengera nie miałbym takiej kariery, jaką miałem.

- Pedri jest niesamowity, będzie megagwiazdą. Jest tak dobry, że to normalne, że trener chce go codziennie na boisku.

- Kiedy oczekiwania są wysokie, nie jest łatwo. Frenkie bardzo mi się podoba, łamie linie prowadząc piłkę i brakuje mu tylko ostatniego podania.

- Po raz pierwszy w życiu nie jestem pewny, co zrobię. Nie chcę się spieszyć. Przyglądam się Europie oraz innym kontynentom, chcę projekt, którego częścią się poczuję. Muszę wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Nie jestem sam, muszę myśleć o rodzinie, szkołach, dzieci dorastają i mają przyjaciół.

- Okres w Monaco był trudny psychicznie i zbiegł się z kontuzją oraz z przyjściem nowego trenera. Być może przydałaby mi się wizyta u psychologa, ale na szczęście mam wokół siebie rodzinę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odejście Cesca do dzisiaj nieodżałowane.

Odejście Gaviego? Młody waleczny zawodnik !! Takich nam potrzeba !! Jak czytam, że sprzedaż Gaviego może pomóc w sprowadzeniu Lewego.. przecież to niedorzeczne !!

@B jak BARCA Radzę z przymrużeniem oka czytać doniesienia transferowe. Można w nich wyczytać praktycznie wszystko. Nawet pewniaki jak Mbappe w Realu się wysypują. Pismaki żyją z tych plotek.

@B jak BARCA Dokładnie. Dla mnie to absolutny priorytet w tej chwili. Nie myślmy o kolejnym sezonie ale o tych za 2, 3 lata. To wtedy Barca ma znów zacząć błyszczeć pełnym blaskiem.

@cules100pro
To jedno, ale dla mnie od niego Barcelona zaczęła tracić pewną magię. Był świetny, technika, przegląd pola, ale był dodatkiem niepotrzebnym. Zachwiana została równowaga. Najlepszy był na pozycji pomocnika i jego kreator gry. Niestety dostał się do Barcelony w chwili, gdy królowali w niej najlepsi zawodnicy świata (całe podium złotej piłki zajęte przez zawodników Barcelony). Cesc był świetny ale niestety słabszy od Leo, Xaviego i Iniesty więc rzucano go po różnych nienaturalnych pozycjach dla niego lub zagęszczano środek i wtedy Barcelona traciła płynność i wertykalność.

@cules100pro dla mnie to zbrodnia, pozwolono mu odejść sezon przed końcem kariery Xaviego, którego był naturalnym następcą.

@pax podpisuję się pod Twoimi słowami rękami i nogami, Cesc często wystawiany na 9 tylko po to żeby grać. Uważam jednak, że jeśli wytrzymałby jeszcze te 2 sezony to zostałby naszym generałem i prawdopodobnie dyrygował grą Barcelony do dzisiaj.

@cules100pro Ja bardziej żałowałem odejście Thiago.

Kiedyś jeden z bardziej popularnych grajków, dziś zapomniany... zakończy karierę w ciszy

@pax uwielbiam tego zawodnika mimo tego, że pół sezonu zazwyczaj miał świetne a pół po prostu słabe.

@cules100pro
Czemu ?