Ronald Koeman: Wystarczyły mi dwa treningi, by zobaczyć talent Pedriego

Julia Cicha

27 maja 2022, 10:00

AS, Marca

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman wziął wraz z innymi trenerami udział w kongresie piłkarskim organizowanym przez AK Coaches’ World i hiszpańską federację. Wypowiedział się tam m.in. na temat Pedriego.

Etap w Barcelonie: Myślę, że wykonałem dobrą pracę w bardzo trudnej sytuacji klubu. Wciąż widać, że sytuacja jest bardzo skomplikowana. Oby Barça wróciła taka jak dawniej… Zrobiłem dla klubu wszystko i zaakceptowałem rzeczy, by poprawić sytuację finansową. Pozwoliłem m.in. na odejście Griezmanna do Atlético. Nigdy nie myślałem o sobie, zawsze robiłem wszystko dla Barcelony.

Odejście: Zawsze boli, gdy nie możesz zakończyć tak, jak chciałeś, czyli wypełnić kontrakt lub go przedłużyć. Ludzie, którzy znają się na piłce i znają sytuację finansową klubu, wiedzą, że wykonałem dobrą pracę. Nie znakomitą, ale nie złą.

Pedri: Już po dwóch treningach widziałem, że będzie świetnym piłkarzem. To mi wystarczyło. W trakcie presezonu powiedziałem, że trzeba było zostawić go w drużynie. Barça miała oferty, by odszedł na rok na wypożyczenie. Powiedziałem jednak, że Pedri nigdzie się nie ruszy, bo moim zdaniem niedługo będzie graczem wyjściowej jedenastki. I tak było.

Młodzi: Nie wiem, czy jesteśmy odważni, ale w Holandii mamy zwyczaj wystawiania młodych, by mogli się uczyć. To nie jest silna liga, także fizycznie, ale jest tam wielu młodych graczy, kluby dają im czas i zaufanie. 20-latek może się poprawić, a 32-latek już raczej nie. Pedri, Gavi i Nico dostali szansę, bo mają talent i umiejętności. Z łatwością się poprawią, zbierając doświadczenie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co by nie mówić miał przynajmniej odwagę postawić na młodych , Xavi póki co nikogo nie wypromował nawet szans nie daje za wiele .

Koman z pewnością postawiłby na Balde zamiast Alonso czy Diounkou zamiast Roberto lub Azpiego. Nie miałbym też wątpliwości, że Torre, Blanco czy Ilias więcej by pograli.

Prawda jest taka, że z taką kadra w ataku nie mógł wiele zdziałać - bez Fatiego, Kuna, Auby, Ferrana i Adamy, a nawet Brajtka, jedynie z Memphisem i LdJ. Z drugiej strony nie zapominam tej słabizny czy braku przygotowania wytrzymałościowego. W pierwszym sezonie miał Messiego, w drugim za jego czasów graliśmy jak Granada.

Niemniej był jednak ważny dla nas. Dał szanse wielu młodym i jest na kim budować przyszłość zespołu.

Myślę, że powinniśmy mu być mimo wszystko wdzięczni za jego pracę. Nie byłoby tego drugiego miejsca gdyby nie jego wysiłek, oczywiście Xavi to wszystko doprowadził do porządku ale wykonana wcześniej praca również się do tego przyczyniła.

I dlatego zajechałem go potem do granic możliwości.

Spoko, Ronnie. Poważnemu trenerowi by to zajęło 15 minut xD

I jeden wywiad aby zbesztać swoich zawodników. Super trener...

@Wembley1993 głupi kibicu haha nie mogę. Ale go obraziłeś :D

@dariooo Racja, jednak Xavi miał luksus, bo doszli do niego nowi, a Holender wyboru nie miał. Dzięki temu kilku chłopaków wyszło z worka, ale widać to już koniec, bo skoro Xavi chce jakieś nazwiska konkretne, to nie ma mowy o szkółce.... Chyba, że jakiś magik się pojawi.

@LuminO szczególnie Busiemu i Pedriemu. Przecież jak Pedri wrócił do pełni sił, to grał praktycznie wszystko.

@gaucho104 Nie bronie koemana ale gdybyś uważnie sledzil sezon to bys pamietal ze Xavi rotował pomocnikami i dawał im odpoczywać.

@Firestone bo nie miał kim grać. U Xaviego też grał wszystko...
Komentarz usunięty

@DamianBarcaCule Mundo Deportivo może?

@LuminO rotował to chyba za mocno powiedziane. Pedri między kontuzjami uda zagrał 80% tego co mógł, to znaczy, że inni grali, jednak nie za wiele. Busi zagrał prawie 95%. Mamy ich w sumie 3 pomocników, wiec 3 to wymiana Gavi i FdJ. Obecnie brak Pedriego to ból w środku pola i to widać, wiec w sumie opieramy się głównie na nim. Więc chyba jednak jest podobnie jak u Holendra.
Brak Pedriego to szansa na Gaviego i Frankiego, bo Nico coś jednak chyba gwiazdą nie będzie, ale to czas pokaże.

@DamianBarcaCule no tak. Z gazety wyborczej podobno.

eeee, bez przesady; Rudy musiał najpierw wbić tutaj po podpowiedź- ekspert, ekspertem pogania.
Mógł poczytać więcej: o taktyce, kim i kiedy grać, kogo sprzedać/kupić - to by go nie wy*ebali!
Pozdro,
K.

Później, niestety, wataha dorżnęła chłopaka i tak wyciskanie Pedriego kończy się zmarnowanym kolejnym sezonem

O jego talencie dowiedziałeś się z gazet rudy ....