AS: Dembélé nie zaakceptował ostatniej propozycji Barcelony i opuści klub [Aktualizacja 13:48]

Dariusz Maruszczak

26 maja 2022, 12:00

AS, Sport

139 komentarzy

Fot. Getty Images

Z każdym dniem wydaje się, że Ousmane Dembélé jest coraz bliżej odejścia z Barcelony. AS informuje, że ostatnie spotkanie Moussy Sissoko z Mateu Alemanym nie było udane, a według Sportu Francuza może w pierwszym zespole zastąpić Abde Ezzalzouli.

W ostatnim czasie nastąpiła pewna stagnacja w negocjacjach z Dembélé, ale zdaniem ASa dwa dni temu doszło do ostatniego spotkania Sissoko z Alemanym. Znów nie udało się osiągnąć porozumienia, więc trudno przewidywać, żeby strony mogły jeszcze wypracować konsensus. Tym bardziej, że Barcelona chce jak najszybciej zamknąć temat, aby móc dalej planować kadrę na nowy sezon. Co więcej, Alemany nie umówił się z Sissoko na kolejne spotkanie. Barça podejrzewa, że Dembélé doszedł do porozumienia z PSG, choć sytuacja również we francuskim klubie jest niepewna ze względu na możliwe odejście dyrektora sportowego Leonardo.

Sport podsumowuje, że Dembélé jest już niemal poza Barceloną. Francuza może zastąpić w kadrze Abde Ezzalzouli. Barça miała już poinformować Marokańczyka, że będzie miał miejsce w pierwszym zespole i nie zamierza go sprzedawać, mimo otrzymania kilku ofert. Abde po odejściu Dembélé i Adamy Traoré będzie jednym z nielicznych typowych skrzydłowych w drużynie w oczekiwaniu na to, co stanie się ws. Raphinhi. Początkowo Barça była otwarta na sprzedaż 20-latka w przypadku przedłużenia kontraktu przez Francuza, ale teraz sytuacja się zmieniła i klub chce się zabezpieczyć posiadaniem w kadrze dobrze dryblującego gracza.

W mediach pojawiły się też informacje, że Dembélé przeznaczył już swój dom w Barcelonie do wynajęcia. Sport napisał artykuł na ten temat, ale z niewiadomych przyczyn go usunął, więc być może doniesienie nie okazało się prawdziwe.

Aktualizacja

13:48 Jak podaje AS, Dembélé poinformował trenerów Barcelony, że nie zaakceptował ostatniej propozycji klubu i opuści Camp Nou 30 czerwca. Celem Francuza jest przeniesienie się do PSG. Z kolei zdaniem Fabrizio Romano Dembélé nie przekazał jeszcze Blaugranie swojej ostatecznej decyzji. Podobnie uważają Alfredo Martínez czy Toni Juanmarti, przyznając, że wrażenia z negocjacji są negatywne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pa pa Dembuś...
« Powrót do wszystkich komentarzy