AS: Dembélé nie zaakceptował ostatniej propozycji Barcelony i opuści klub [Aktualizacja 13:48]

Dariusz Maruszczak

26 maja 2022, 12:00

AS, Sport

139 komentarzy

Fot. Getty Images

Z każdym dniem wydaje się, że Ousmane Dembélé jest coraz bliżej odejścia z Barcelony. AS informuje, że ostatnie spotkanie Moussy Sissoko z Mateu Alemanym nie było udane, a według Sportu Francuza może w pierwszym zespole zastąpić Abde Ezzalzouli.

W ostatnim czasie nastąpiła pewna stagnacja w negocjacjach z Dembélé, ale zdaniem ASa dwa dni temu doszło do ostatniego spotkania Sissoko z Alemanym. Znów nie udało się osiągnąć porozumienia, więc trudno przewidywać, żeby strony mogły jeszcze wypracować konsensus. Tym bardziej, że Barcelona chce jak najszybciej zamknąć temat, aby móc dalej planować kadrę na nowy sezon. Co więcej, Alemany nie umówił się z Sissoko na kolejne spotkanie. Barça podejrzewa, że Dembélé doszedł do porozumienia z PSG, choć sytuacja również we francuskim klubie jest niepewna ze względu na możliwe odejście dyrektora sportowego Leonardo.

Sport podsumowuje, że Dembélé jest już niemal poza Barceloną. Francuza może zastąpić w kadrze Abde Ezzalzouli. Barça miała już poinformować Marokańczyka, że będzie miał miejsce w pierwszym zespole i nie zamierza go sprzedawać, mimo otrzymania kilku ofert. Abde po odejściu Dembélé i Adamy Traoré będzie jednym z nielicznych typowych skrzydłowych w drużynie w oczekiwaniu na to, co stanie się ws. Raphinhi. Początkowo Barça była otwarta na sprzedaż 20-latka w przypadku przedłużenia kontraktu przez Francuza, ale teraz sytuacja się zmieniła i klub chce się zabezpieczyć posiadaniem w kadrze dobrze dryblującego gracza.

W mediach pojawiły się też informacje, że Dembélé przeznaczył już swój dom w Barcelonie do wynajęcia. Sport napisał artykuł na ten temat, ale z niewiadomych przyczyn go usunął, więc być może doniesienie nie okazało się prawdziwe.

Aktualizacja

13:48 Jak podaje AS, Dembélé poinformował trenerów Barcelony, że nie zaakceptował ostatniej propozycji klubu i opuści Camp Nou 30 czerwca. Celem Francuza jest przeniesienie się do PSG. Z kolei zdaniem Fabrizio Romano Dembélé nie przekazał jeszcze Blaugranie swojej ostatecznej decyzji. Podobnie uważają Alfredo Martínez czy Toni Juanmarti, przyznając, że wrażenia z negocjacji są negatywne.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli Barcelona się złamie i da Dembele wysoką pensję to zaraz kasy będą chcieli inni. Dlaczego taki Pedri ma dostawać mniej niż Dembele skoro jest wart więcej, ma większy wpływ na grę zespołu, w ciągu 2 lat zagrał więcej minut niż Dembele w 5 lat więc dlaczego ma dostawać 3 razy mniej niż gwiazdeczka która zaliczyła raptem pół roku dobrej gry będąc przez 5 lat jednym z najlepiej opłacanych zawodników zespołu? Nie stać nas na kapryśne gwiazdki jak Dembele, Pogba, Neymar itp. Dopiero po pozbyciu się z klubu Dembele, Coutinho, Griezmanna, Umtitiego, Lengleta, Neto, Pjanica i innych przepłacanych piłkarzy możemy zacząć myśleć o budowie nowego zespołu. Trzeba się pogodzić z tym że poprzednicy kupowali na kredyt i rolowali dług co musiało się skończyć katastrofą. I tak mieliśmy szczęście że uniknęliśmy losu Milanu który z klubu top5 w Europie na dekadę wypadł nietylko poza top10 ale gdzieś poza top30. Nie ma sensu tracić czasu na Dembele, niech kto inny się martwi kiedy kilka miesięcy po podpisaniu nowego absurdalnie wysokiego kontraktu Francuzowi znudzi się gra w piłkę i znowu „zrobi sobie wolne„. Ta informacja to bardzo dobra wiadomość

@sgrzesiek dobrze powiedziane - świetny komentarz ;-)

@sgrzesiek uniknęliśmy losu Milanu? Czekaj, czekaj możemy być dopiero na początku tej drogi
« Powrót do wszystkich komentarzy