Mundo Deportivo: Barcelona mogła sprowadzić Pau Torresa za 25 milionów euro w 2018 roku

Maciej Łoś

21 maja 2022, 16:30

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo donosi o tym, że Barcelona była blisko sprowadzenia Pau Torresa za 25 milionów euro w 2018 roku. Na przeszkodzie stanęły zmiany w dyrekcji sportowej klubu.

Barça zmierzy się jutro z Villarrealem w ostatnim meczu ligowym w sezonie 2021/2022. Jednym z kluczowych zawodników gości jest Pau Torres, który wyceniany jest na 50 milionów euro, a klauzula jego wykupu wynosi 65 milionów. Jak się okazuje, Barcelona była bliska sprowadzenia tego gracza w 2018 roku za znacznie niższą kwotę.

Operacją kierował wówczas dyrektor sportowy Robert Fernández. Wynegocjował z Villarrealem transfer Torresa za 25 milionów euro. Wszystko pokrzyżowało jednak przyjście do klubu Érica Abidala, który zastąpił Fernándeza, przez co kupno nie doszło do skutku. Barça szuka obecnie nowego stopera, ale wychowanek półfinalisty obecnej edycji Ligi Mistrzów jest poza zasięgiem finansowym klubu. Jego kontrakt wygasa w 2024 roku i choć Villarreal chciałby go zatrzymać, to niewykluczone, że jeszcze tego lata zmieni pracodawcę. Ofertę wynoszącą 50 milionów euro złożył już za Torresa Tottenham. 

23-latek może stać się jednym z najważniejszych stoperów reprezentacji Hiszpanii w następnych latach. Już teraz osiągnął wysoki poziom, dodatkowo zbiera cenne doświadczenie. Ewentualny brak awansu Villarrealu do europejskich pucharów w przyszłym sezonie może sprawić, że Torres będzie chciał poszukać nowego klubu, ale obecnie Barça nie może włączyć się do walki o jego usługi.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

On i sie bardziej podoba od Solera, ale nalezy zaufac planowi Xaviego. Czasem i on nie dostanie czego chce, a wylacznie co jest dostepne. Wiec ciezko ocenic ktorego wolalby z nich.

i powinna go ściągnąć teraz oraz Raphinhę z Lids

Kogo Barcelona to nie mogła sprowadzić i jak tanio. Nie da się ściągnąć każdego.

News warty tyle co moja kupa spuszczona w kiblu

Oni wszystkich mogli sprowadzić
Kogo to my nie mogliśmy sprowadzić….

Nie znoszę takich nowinek, w notesach skautów Barcy jest większość zdolnej młodzieży w Europie.

Profil tak
Umiejętności nie. Gość sądzi katastrofalne babole przy wyprowadzaniu piłki

Inflacja. Taniej nie będzie e

Czy wart pisać takie artykuły ?? Było blisko ale nie wyszło. Tak można pisać o większości dobrych zawodników w Europie.

Barca mogła pozyskać Mbappe za 7,50 w 2004.

Mój post równie wartościowy co ten news

W 2018r. 25 mln za niego to nie było mało, ale Barca nie takie pieniądze za słąbszych grajków dawała

Mogła jak Arsenal, sprowadzić wszystkich i sprzedać za nich wszystkich.

Od lat odeszli od sprowadzania piłkarzy z Hiszpanii. Rzucali się na Francuzów, potem na Holendrów, a nie wyłapywali okazji na własnym rynku.

Gdybać zawsze można...xD