Sergio Busquets: Lubię pozostawać niezauważony

Julia Cicha

18 maja 2022, 18:30

Marca, Sport

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Na Barça TV opublikowano dzisiaj dokument o Sergio Busquetsie, w którym wiele osób związanych z Barçą chwali pomocnika. Kapitan również odnosi się do ciepłych słów ze strony przyjaciół i kolegów.

- Zapamiętam to, że lubię kontrolować. Często to słyszę w szatni, trzeba starać się, by wszyscy szli dobrą drogą. Rządzi jednak trener. Wszyscy chcemy dobrej atmosfery, by drużyna odpowiednio działała. Ludzie chcą pięknych akcji i spektaklu. Moja pozycja jest trudna, to brudna robota, ale bardzo ważna. Kibice nie doceniają ruchu bez piłki, ale trenerzy i koledzy tak. Lubię pozostawać niezauważony. Zawsze czułem się bardzo szanowany – powiedział Busquets.

Pochwał nie szczędził Xavi, który podkreślił m.in. równowagę, optymizm i zwycięski charakter pomocnika: - Busquets jest wyjątkowy. To mój bliski przyjaciel i wspaniały kapitan. Świetnie jest mieć w kadrze piłkarza, który tak dobrze rozumie grę, zawsze jest dobrze ustawiony w obronie i ma DNA Barçy. To najlepszy piwot ostatnich 20 lat i będzie jednym z najlepszych w historii. Wszyscy mówili, że trudno będzie mi trenować byłego kolegę z drużyny i przyjaciela, ale on wszystko bardzo mi ułatwia. Zawsze patrzy na trenera i kolegów. Jest idealnym graczem na swojej pozycji.

- Kiedy przez tyle lat grasz w pierwszym składzie Barçy, to znaczy, że masz w sobie coś wyjątkowego. Sergio gra bardzo dobrze, ale jego wielką zaletą jest sprawianie, że inni grają bardzo dobrze – dodał Pep Guardiola. Del Bosque określa Hiszpana jako kompletnego zawodnika, a Luis Enrique zastanawia się nad znalezieniem cechy, której nie mógłby u niego wyróżnić. Według Iniesty Sergio zawsze ma jakieś rozwiązanie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

to dlatego jest taki szczupły ?
« Powrót do wszystkich komentarzy