Mundo Deportivo: Sevilla może zaakceptować piłkarzy w ramach transferu Koundé

Julia Cicha

18 maja 2022, 16:30

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona chce sprowadzić latem środkowego obrońcę i zdaniem mediów zagwarantowała już sobie przyjście za darmo Andreasa Christensena. To może być jednak nie koniec zakupów, ponieważ w ostatnich dniach coraz głośniej robi się o zainteresowaniu klubu Julesem Koundé.

23-latek bardzo podoba się Xaviemu, który musi już powoli myśleć o zakończeniu kariery przez Gerarda Piqué. Francuz razem z Ronaldem Araujo mógłby stworzyć podstawową parę stoperów na kolejną dekadę. Głównym problemem jest oczywiście cena gracza Sevilli wynosząca 80 milionów euro. Barçy zdecydowanie nie stać na taki wydatek, ale zdaniem Mundo Deportivo Andaluzyjczycy są skłonni zaakceptować w ramach transakcji również piłkarzy.

Sevilla dwukrotnie odmówiła sprzedaży Koundé zeszłego lata i zimy. Po piłkarza zgłosiły się Chelsea i Newcastle, a druga z drużyn oferowała nawet 70 milionów, ale Hiszpanie mieli wtedy szansę na walkę o mistrzostwo i nie chcieli osłabiać się w połowie sezonu. Klub miał jednak dojść do porozumienia z obrońcą, że w przyszłości wysłucha dobrych ofert i zgodzi się na transfer. Zdaniem MD Barcelona chciałaby włączyć w transakcję Sergiño Desta i Clementa Lengleta. Co ciekawe, drugi z nich przeszedł w 2018 roku na Camp Nou właśnie z Sevilli. Andaluzyjczycy chętnie zaakceptują Desta, ale do powrotu Lengleta nie są nastawieni zbyt optymistycznie. Amerykanin mógłby zastąpić 36-letniego Jesúsa Navasa.

Barcelona musi uważać, bo nie jest jedynym klubem zainteresowanym Koundé. W tym gronie wciąż znajdują się także Chelsea i Newcastle. Katalończycy mogą mieć problem ze spełnieniem kryteriów finansowego fair play, więc przed złożeniem jakiejkolwiek oferty muszą skupić się na uzdrowieniu swoich finansów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dest + Lenglet + 20 mln € albo Dest + 35 mln €
Inaczej pewnie bez szans.
« Powrót do wszystkich komentarzy