Sport: Barcelona zamierza zaoszczędzić na pensjach Umtitiego i Lengleta

Dariusz Maruszczak

17 maja 2022, 09:00

Sport, Mundo Deportivo

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Sport, Barcelona ma w tym tygodniu informować piłkarzy o ich sytuacji, aby agenci mogli zacząć szukać im nowych klubów. Jednym z priorytetów ma być znalezienie nowego pracodawcy dla Clementa Lengleta i Samuela Umtitiego.

Drugi z wymienionych zdołał rozegrać w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie. Trudna sytuacja Umtitiego sprawiła, że zgodził się w styczniu na przedłużenie kontraktu do 2026 roku, dzięki czemu można było odciążyć bieżący budżet wynagrodzeń, rozkładając pensję obrońcy, którą miał otrzymać do czerwca 2023 roku, na najbliższe cztery lata. Obniżenie wymagań finansowych też może pomóc w znalezieniu 28-latkowi nowego zespołu, choć transfer jest mało prawdopodobny. Według Sportu jedyną opcją zapewne będzie wypożyczenie zawodnika, a kataloński klub będzie opłacać część jego zarobków. Innej drogi do zaoszczędzenia na Umtitim może nie być. Blaugrana spróbuje umieścić stopera w jednej z francuskich drużyn, a gracz podchodzi do tego wariantu przychylnie.

Lenglet w przeciwieństwie do Umtitiego grał trochę więcej, ale jego również trudno będzie sprzedać, ponieważ pensja piłkarza jest wysoka. Do tej pory Barcelona nie otrzymała żadnych satysfakcjonujących ofert za 27-latka. Dlatego nie wyklucza się różnych rozwiązań, w tym wypożyczenia Lengleta, który jest już niemal zamortyzowany. Sport uważa, że zaoszczędzenie na dwójce francuskich obrońców może przyczynić się do sprowadzenia defensora o wyższym poziomie.

W tym kontekście Mundo Deportivo informuje, że Xaviemu najbardziej podoba się Kalidou Koulibaly, a z grona zawodników LaLigi - Jules Koundé. Pod względem profilu wymaganego dla obrońcy Barcelony wyżej wyceniany jest tylko Pau Torres. Pozyskanie Koundé byłoby jednak bardzo trudne ze względu na wysoką cenę operacji. Sevilla musiałaby zgodzić się na obniżenie swoich oczekiwań i włączenie piłkarzy Blaugrany do transakcji, a przecież może liczyć na korzystniejsze oferty z innych klubów, w tym z Chelsea.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co roku to samo słyszę.
« Powrót do wszystkich komentarzy