Quique Sánchez Flores: Nie zagramy, by zremisować

Julia Cicha

14 maja 2022, 17:00

AS

1 komentarz

Fot. Getty Images

Quique Sánchez Flores wziął udział w konferencji prasowej i zapewnił, że choć jego drużynie do utrzymania wystarczy remis, to zamierza powalczyć o zwycięstwo.

Macie drugą szansę na wywalczenie utrzymania. Jak do tego podchodzicie?

Może nam się udać. Od początku sezonu takie są nasze założenia. Zależymy od siebie i mam nadzieję, że dzięki zasługom zdobędziemy punkty na własnym stadionie.

Kto nie będzie mógł zagrać?

Mitrović jest zawieszony, reszta może grać.

Czy możliwość świętowania u siebie was motywuje?

Jestem pewny, że frekwencja na trybunach będzie dobra. Mam nadzieję, że dobrze się spiszemy. Dziękuję kibicom, bo czuliśmy ich wsparcie. Byli kluczowi, żebyśmy byli w stanie zareagować. Gramy z rywalem, który ma wiele zalet. W trakcie meczu będą trudne momenty, musimy być cierpliwi i nie dać się pokonać frustracji. Wszyscy razem walczymy o osiągnięcie celu.

Co sądzisz o tym, że uważa się was już za bezpiecznych?

Coś zrobiliśmy dobrze, ale jesteśmy odpowiedzialni i dopóki matematycznie nie zapewnimy sobie utrzymania, musimy dawać z siebie wszystko. Rywal będzie wymagający. Nie wiem, czy zagramy lepiej, czy gorzej, ale na pewno damy z siebie wszystko na boisku.

Co powiesz kibicom, którzy przygotowują wam wielkie powitanie?

Nic, jesteśmy im wdzięczni. Nie dotarlibyśmy tu bez ich wsparcia w trudne dni. Byli dla nas kluczowi. Zawsze będę im wdzięczny za wysiłek włożony w trakcie całego sezonu.

W Barcelonie jest wielu nieobecnych.

Niezależnie od tego, kto zagra, Barça ma konkretny styl. Trudno jest zabrać jej piłkę, stosuje pressing po stracie i będzie wymagać od nas maksimum. Nie jest to jednak drużyna, przeciwko której nie da się osiągnąć dobrego wyniku. Nieobecność jednych piłkarzy to szansa dla innych, którzy będą chcieli udowodnić, że mogą sobie poradzić.

Będziecie wiedzieć, co będzie działo się na innych stadionach?

Nie wiem, co się wydarzy. Ludzie powiedzą nam, co się dzieje na innych boiskach. Lubimy zależeć od siebie i skupiać się na sobie. Na pewno będziemy wiedzieć, co się dzieje, przez dźwięki z trybun. Ważne, żebyśmy skupili się na meczu, który wymaga naszej pełnej uwagi.

Teraz wziąłbyś remis w ciemno.

Nie zagramy, by zremisować, tylko by wygrać z trudnym rywalem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zagracie by przegrać.
« Powrót do wszystkich komentarzy