Sky Sports: Barcelona skontaktowała się z agentem Koulibaly'ego

Julia Cicha

13 maja 2022, 20:30

Sport, Sky Sports

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Kalidou Koulibaly nie od dziś łączony jest z FC Barceloną. Katalończycy interesują się obrońcą już od kilku lat, ale Sky Sports podaje, że teraz zamierzają złożyć za niego ofertę.

Do tej pory Barça skontaktowała się z agentem stopera, by poznać ewentualną cenę zawodnika i dowiedzieć się, czy istnieje możliwość włączenia w tę operację piłkarzy. Klub zna sytuację Senegalczyka w Napoli – został mu rok umowy, a debata na temat jej przedłużenia trwa od dawna. Z jednej strony Włosi chcieliby zapewnić sobie pozostanie obrońcy, który rozegrał w tym sezonie 32 mecze w Serie A i w Lidze Europy, ale z drugiej wiedzą, że mogą na nim zarobić. Koulibaly strzelił w bieżącej kampanii trzy gole i zanotował dwie asysty.

W tym kontekście sytuacja Kalidou jest podobna do tej Fabiana Ruiza, którym zainteresował się Real Madryt. Napoli wie o zainteresowaniu stoperem ze strony takich klubów jak Manchester City i PSG, więc zażądało od paryżan aż 70 milionów euro. W przypadku angielskiego zespołu poszło jeszcze dalej i oznajmiło, że nie zejdzie poniżej stu milionów. Wobec tego Barça postanowiła zwrócić się najpierw do Faliego Ramadaniego, agenta Koulibaly’ego. Chce dowiedzieć się, czy istnieje szansa na przeprowadzenie operacji oraz na zmniejszenie ceny poprzez włączenie w transakcję zawodników. Mimo wszystko wydaje się trudne, by Katalończykom udało się kupić defensora, o którym marzą od dłuższego czasu. Nawet jeśli zyskają odpowiednią sumę, powinni przeznaczyć ją raczej na wzmocnienie ataku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

My im Umtitiego, oni nam Koulibaly'ego. ;-)
« Powrót do wszystkich komentarzy