Media: Przyjście Azpilicuety może oznaczać sprzedaż Sergiño Desta

Julia Cicha

13 maja 2022, 19:31

Marca, AS

22 komentarze

Fot. Getty Images

Prawa obrona to jedna z najbardziej niepewnych pozycji w FC Barcelonie. Praktycznie każdy z piłkarzy grających obecnie na tej pozycji może latem odejść z klubu, a równocześnie Barça pracuje nad sprowadzeniem Césara Azpilicuety, który z powodzeniem może występować także na boku defensywy.

Marca informuje dzisiaj, że klub potrzebuje pieniędzy i zdaje sobie sprawę, że jednym z graczy, na których mógłby sporo zarobić, jest Sergiño Dest. Amerykanin nie jest jednak skłonny opuszczać Camp Nou, ponieważ chce odnieść tam sukces. Zdaje sobie sprawę, że dotąd nie szło mu tak, jak by chciał, ale wpłynęło na to wiele czynników, w tym również forma całej drużyny. Obrońca nie miał też szczęścia w kwestii kontuzji, które nawiedzały go kilkukrotnie. Teraz też leczy uraz i nie zobaczymy go już na boisku w tym sezonie. Barcelona ceni jego wszechstronność, ponieważ Dest może grać na obu stronach obrony, ale jeśli wziąć pod uwagę finanse klubu, korzystna może okazać się sprzedaż tego piłkarza.

Kluczowe dla przyszłości Desta może być sprowadzenie Césara Azpilicuety. W Londynie mówi się, że Hiszpan jest o krok od porozumienia się z Chelsea, by mógł odejść za darmo tego lata. Wiązałoby się to z niewykorzystaniem przez Anglików możliwości przedłużenia z nim kontraktu o rok, co miałoby być częścią gentelmeńskiej umowy uzgodnionej jeszcze z poprzednim właścicielem, Romanem Abramowiczem. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, Barcelona mogłaby ogłosić niedługo pozyskanie Azpilicuety. 32-latek mógłby grać na środku i z prawej strony obrony, co prawdopodobnie oznaczałoby odejście z Camp Nou Desta.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powiem wam szczerze że średnio zaczyna mi się podobać ta polityka laporty. Miał być przyszłościowy projekt pod który mamy podkład w zawodnikach jak Arajuo,Pedri,Gavi,Nico,Ferran a zaczyna się powoli znowu robić dom spokojnej starości. Weterani jak Busi czy Alba którzy zostali w drużynie okej, ale kupowanie nowych zawodników w takim wieku jak lewy, azpi czy alonso średnio mi się podoba gdy w tym samym czasie jest bardzo ciekawy wybór w młodych zawodnikach. Przykładowo lewa obrona Raum, świetne statystyki w Bundeslidze czy jeśli chodzi o atak to Darwin Nunez.

@bernardFCB Ja po części rozumiem. Chodzi o to że klub nie może sobie pozwolić na kolejny sezon bez pucharów! To są wielomilionowe straty. Samymi młodymi nie wygramy nic z buta, potrzebni są też zawodnicy którzy z miejsca podnoszą jakość!

@reloaded w pełni się zgadzam Barca w obecnej sytuacji nie może sobie pozwolić na budowanie projektu który wypali za 4 lata bo finansowo tego nie dźwignie. Oczywiście arajuo, Pedri gavi ferran fati to melodia przyszłości wokół nich jest budowany projekt na sukces za kilka lat. Ale finansowo Barca nie ma tyle czasu. O trofea (a co za tym idzie i kasę) trzeba walczyć już w przyszłym sezonie stąd Lewy azpi czy inni. Trzeba zacząć wygrywać a wygrane to też kasa a na uzupełnienie młodszymi graczami kadry w długofalowej perspektywie przyjdzie czas za dwa trzy lata
« Powrót do wszystkich komentarzy