Media: Przyjście Azpilicuety może oznaczać sprzedaż Sergiño Desta

Julia Cicha

13 maja 2022, 19:31

Marca, AS

22 komentarze

Fot. Getty Images

Prawa obrona to jedna z najbardziej niepewnych pozycji w FC Barcelonie. Praktycznie każdy z piłkarzy grających obecnie na tej pozycji może latem odejść z klubu, a równocześnie Barça pracuje nad sprowadzeniem Césara Azpilicuety, który z powodzeniem może występować także na boku defensywy.

Marca informuje dzisiaj, że klub potrzebuje pieniędzy i zdaje sobie sprawę, że jednym z graczy, na których mógłby sporo zarobić, jest Sergiño Dest. Amerykanin nie jest jednak skłonny opuszczać Camp Nou, ponieważ chce odnieść tam sukces. Zdaje sobie sprawę, że dotąd nie szło mu tak, jak by chciał, ale wpłynęło na to wiele czynników, w tym również forma całej drużyny. Obrońca nie miał też szczęścia w kwestii kontuzji, które nawiedzały go kilkukrotnie. Teraz też leczy uraz i nie zobaczymy go już na boisku w tym sezonie. Barcelona ceni jego wszechstronność, ponieważ Dest może grać na obu stronach obrony, ale jeśli wziąć pod uwagę finanse klubu, korzystna może okazać się sprzedaż tego piłkarza.

Kluczowe dla przyszłości Desta może być sprowadzenie Césara Azpilicuety. W Londynie mówi się, że Hiszpan jest o krok od porozumienia się z Chelsea, by mógł odejść za darmo tego lata. Wiązałoby się to z niewykorzystaniem przez Anglików możliwości przedłużenia z nim kontraktu o rok, co miałoby być częścią gentelmeńskiej umowy uzgodnionej jeszcze z poprzednim właścicielem, Romanem Abramowiczem. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, Barcelona mogłaby ogłosić niedługo pozyskanie Azpilicuety. 32-latek mógłby grać na środku i z prawej strony obrony, co prawdopodobnie oznaczałoby odejście z Camp Nou Desta.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A może by tak S. Roberto sprzedali xD

@masik86 Kto kupi hehe
« Powrót do wszystkich komentarzy