AS: Xavi daje zielone światło na sprzedaż Sergiño Desta

Dariusz Maruszczak

12 maja 2022, 18:15

AS

46 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Jak donosi dziennik AS, Xavi wyraża zgodę na sprzedaż Sergiño Desta
  • Trener uważa, że prawa obrona będzie dobrze zabezpieczona po  odejściu Amerykanina
  • W zespole jest kilku innych graczy, którzy nie są na sprzedaż

Według ASa Xavi dał zielone światło na odejście Desta, ponieważ uważa, że wraz z przybyciem Césara Azpilicuety prawa obrona będzie dobrze zabezpieczona. Nie ma jeszcze pewności, czy Hiszpan rzeczywiście trafi na Camp Nou, ale Chelsea jest ponoć gotowa do negocjacji. Wkrótce kontrakt powinien przedłużyć Sergi Roberto, a są plany kontynuowania współpracy z Danim Alvesem. Dziennik tłumaczy, że decyzja Xaviego nie jest podyktowana kwestiami sportowymi, ponieważ sztab szkoleniowy jest zadowolony z wydajności Desta i jego rozwoju. Trener przyjmuje jednak do wiadomości, że Amerykanin jest jednym z najlepszych kandydatów do sprzedaży za niezłe pieniądze, co jest ważne w obecnej sytuacji finansowej klubu, a na prawej obronie są inni gracze.

Zgodnie z tymi doniesieniami Barcelona zgodzi się na odejście Desta, ale tylko w przypadku otrzymania odpowiedniej oferty. Możliwe, że 21-latek zostanie włączony do jednej z operacji prowadzonych przez klub. Od dłuższego czasu Destem interesują się bowiem Sevilla i Bayern, a Barça marzy o pozyskaniu Julesa Koundé i Roberta Lewandowskiego.

AS pisze też o piłkarzach, którzy w Barcelonie nie są na sprzedaż. Do tego grona można zaliczyć Pedriego, Araujo, Ansu Fatiego i Gaviego. Ponadto sztab szkoleniowy uważa Ter Stegena za najlepszego bramkarza na świecie i najlepiej dostosowanego do modelu gry ekipy Xaviego. Dlatego, niezależnie od ofert, Niemiec też nie jest na sprzedaż, choć akurat Cadena SER donosiła, że Barça dopuszcza możliwość odejścia pierwszego bramkarza. Jeżeli Piqué odejdzie w przyszłym sezonie, Ter Stegen ma zostać jednym z kapitanów zespołu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

prawa strona zabezpieczona 40 letnim Alvesem 32 letnim Azpi i kapitalnym Sergi Roberto...

@barteq też mnie to rozbawiło, ew jeszcze Araujo :D

@barteq napewno lepiej zabezpieczona z azpiliqueta niż z destem

@rutek71 nikt nie mowi ze obecnie Dest jest lepszy niz Azpi. Jednak kazdy mowi - patrz na wiek Hiszpana. 32 lata jak na prawego obronce to sporo. Pogra jeszcze z 2 lata a potem zaczna go zjadac wymagania fizyczne
« Powrót do wszystkich komentarzy