Jordi Alba: W nowym sezonie zaczniemy od zera i będziemy walczyć o mistrzostwo

Maciej Łoś

7 maja 2022, 23:24

Barca TV

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba dał Barcelonie zwycięstwo z Betisem w 94. minucie meczu. Po końcowym gwizdku wypowiedział się dla Barça TV.

[Marc Brau, Barça TV] Zapewniłeś swoim golem awans do Ligi Mistrzów. Czy zeszło z was to ciśnienie po ostatnich gorszych tygodniach?

Naszym celem było wygranie ligi i walka do samego końca. Ten sezon był dla nas bardzo trudny, ale myślę, że dokonaliśmy dużej zmiany i wygraliśmy wiele ciężkich pojedynków, tak jak ten dzisiejszy. Betis to silna drużyna, dlatego to ważne zwycięstwo. Dało nam ono awans do Ligi Mistrzów, teraz pozostaje nam obronić drugą pozycję.

Zwycięstwo z Betisem, który jest aktualnym zdobywcą Pucharu Króla, to jeden z najważniejszych wyników w tym roku?

Tak, do zwycięstwo jest dla nas ważne, ale kluczowe powinno być regularne wygrywanie. Mistrzem zostaje ta drużyna, która ma najlepszą formę. LaLiga składa się z 38 kolejek, a my zaczęliśmy wygrywać zbyt późno. Za rok zaczniemy od zera i będziemy walczyć o mistrzostwo.

Strzeliłeś w tym sezonie kilka pięknych goli. Który był najlepszy? Dzisiejszy czy ten z meczu z Atlético?

To było bardzo ładne trafienie, ale najważniejsze jest zwycięstwo dla drużyny. Udało nam się awansować do Ligi Mistrzów na trudnym terenie.

Musicie bardzo dbać o Ansu Fatiego, ponieważ dzisiejsze wejście na boisko pokazało, jak świetnym jest piłkarzem.

Tak, Ansu to zawodnik, który dużo wycierpiał przez te kontuzje. To gracz robiący różnicę, dlatego bardzo cieszę się, że wrócił, pracował na to ciężko. Na pewno da nam bardzo dużo, zrobił to już dziś, gdy strzelił gola minutę po wejściu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zgadzam sie z jego opinia. Zacząć od zera w przyszłym sezonie i walczyć o wszystko. Do tego trzeba dobrze przepracować okres przygotowawczy a Xavi wydaje sie gościem ktory to zapewni, nie osłabić sie kadrowo i bedzie dobrze. Nasza młodzież bedzie tylko lepsza a troche jej mamy: Ansu, Nico, Pedri, Gavi. Przyszły sezon moze byc bardzo dobry.

Bedziemy za nim tesknic po jego odejsciu, podobnie jak z Alvesem. Mozna nazekac na gol 1-1 i niepotrzebny faul Alvesa, ale zrobi piekna asyste. Alba podobnie. Musimy jednak skanowac rynek na obie pozycje aby w koncu ich zastapic.

Jordi co za golazo! Vamos!