Gerard Romero: Mateu Alemany spotkał się z agentem Roberta Lewandowskiego [Aktualizacja 19:28]

Dariusz Maruszczak

28 kwietnia 2022, 08:30

Gerard Romero

104 komentarze

Fot. Getty Images

Nowy epizod operacji dotyczącej transferu Roberta Lewandowskiego do Barcelony. Jak donosi dziennikarz Gerard Romero, w Barcelonie doszło wczoraj do spotkania dyrektora ds. futbolu katalońskiego klubu Mateu Alemanyego z agentem Polaka Pinim Zahavim.

Obaj panowie mieli zjeść kolację w jednej z restauracji w Barcelonie, a celem było poznanie wymagań finansowych i kontraktowych Lewandowskiego w przypadku odejścia z Monachium. Zdaniem Romero Alemany przekazał Zahaviemu, że Barça jest w stanie zapłacić za transfer 30-35 milionów euro, a także może zaoferować piłkarzowi dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia współpracy o kolejny rok. Przypomnijmy, że według doniesień Lewy oczekuje trzyletniej umowy, ale Barcelona nie jest przekonana do proponowania tak długiego gwarantowanego kontraktu. Być może jednak w tym aspekcie mogłoby dojść do porozumienia, choć już załatwienie kwestii finansowych z pewnością nie będzie łatwe ze względu na problemy budżetowe Dumy Katalonii.

Romero donosi też, że Barcelona prosi o wywieranie presji, aby zawodnik mógł odejść z Bayernu. Bawarczycy do tej pory stanowczo odcinali się od możliwości sprzedaży Lewandowskiego, choć mogą znaleźć się w sytuacji, w której Polak będzie miał tylko rok kontraktu, a jego celem będzie opuszczenie niemieckiego klubu. W mediach pojawiają się też różne nazwiska potencjalnych następców napastnika, w tym Sebastiena Hallera. Zahavi może dziś spotkać się z przedstawicielami Bayernu, aby rozpocząć negocjacje kontraktowe, a Bild już wczoraj donosił, że klub z Allianz zdaje sobie sprawę, że agent prawdopodobnie przybędzie na spotkanie z ofertą od jednego z klubów i może wyrazić chęć odejścia jego klienta. Wygląda na to, że złożył ją właśnie Alemany, którego kolejnym ruchem może być rozmowa z Bayernem.

Aktualizacja 

10:35 Jak donosi Matteo Moretto, Bayern spróbuje przedłużyć kontrakt Lewandowskiego, ale może być już za późno. Polaka przyciąga opcja rozpoczęcia nowego etapu w karierze. Z kolei Sport informuje, że napastnik liczy na dojście do porozumienia między stronami w ciągu 15 dni.

11:15 Fabrizio Romano podaje, że Zahavi jest dziś w Monachium i ma zaplanowane spotkanie z Bayernem. 

13:46 Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona zaprzecza, że Alemany spotkał się wczoraj z Zahavim, którego miało nawet wczoraj nie być w stolicy Katalonii. Według COPE Lewandowski w rozmowach z Bayernem będzie oczekiwał podwyżki pensji, a obecne wynagrodzenie Polaka media szacują na 24 miliony.

17:40 Spotkanie agenta Lewandowskiego z Bayernem trwało dwie i pół godziny. Jak donosi Bild, Bawarczycy zaoferowali Polakowi przedłużenie kontraktu na tych samych warunkach co poprzednio i przekazali Zahaviemu, że napastnik nie jest na sprzedaż, a jeśli nie zaakceptuje propozycji, odejdzie za darmo w przyszłym roku.

19:28 Matteo Moretto uważa, że Bayern nie będzie próbował zatrzymać Lewandowskiego za wszelką cenę, ale sprzeda go tylko za wysoką kwotę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Robert mordo. Daj Nam 35-40 co roku bramek przez 3 lata i będzie ok
« Powrót do wszystkich komentarzy