Simon Kuper dla FCBarca.com: Barça przestała myśleć [WIDEO]

Redakcja

26 kwietnia 2022, 19:05

3 komentarze

Simon Kuper, autor wydanej niedawno przez SQN książki "Barca. Powstanie i upadek klubu, który kształtował nowoczesną piłkę nożną", to najnowszy gość, którego możecie posłuchać na naszym kanale YouTube!

Nasza redaktor naczelna Julia Cicha porozmawiała z cenionym dziennikarzem o jego książce, z której dowiecie się m.in., jak to jest spotkać na żywo Johana Cruyffa. Kuper w wyjątkowo barwny sposób opisuje historię Barçy, oferując czytelnikom smaczki, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Część z nich zdradził także w wywiadzie. Dlaczego jego zdaniem Pedri nie zostanie nowym Xavim? Dlaczego Barcelona nie jest już tak bardzo "więcej niż klubem" jak kiedyś? Tego i wiele więcej dowiecie się, oglądając wywiad! Pamiętajcie, że w ustawieniach dostępne są angielskie i polskie napisy.

Jeśli podoba wam się ten materiał, koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się nim ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

te zdanie dobrze obrazuje to co się stało z barceloną w ostatniej dekadzie
zamkneliśmy się w swego rodzaju swojej własnej " bańce informacyjnej" " jedynym słusznym stylu gry" podczas gdy piłka idzie do przodu rozwija sie nie mówie że mamy porzucic wartości która sprawiły że jesteśmy kim jesteśmy ale już nie wystarczy byc wybieganym i dobrym technicznie zawodnikiem trzeba byc silnym szybkim i biorącym na siebie odpowiedzialnosc za grę i wynik o pressingu to nawet nie wspominam barcelona zawsze mi słyneła z tego że za pomocą gry piłką potrafiła niejako " dostosowac się do rywala" jakiej taktyki by nie obrał i tak zawsze piłka była szybsza od zawodników i to była nasza przewaga , potem w 2012 roku to sie obróciło przeciw nam rywale przestali biegac za piłką , zamykali przestrzenie miedzy formacjami , pilnowali by nie stracic bramki , a kontry to kontry zawsze są łatwiejsze do wykonczenia niz atak pozycyjny który był naszą specjalnoscią skoro naszą dewizją zawsze było najlepszą obroną jest atak , to wiadomo ze w obronie juz nie jesteśmy tacy mocni jak w ataku wiec gdy pozbawia nas sie naszych atutów , stajemy sie bezzębni....mówię tylko o samej grze a na górze w zarządzie decyzje podejmowane w gabinetach również były nietrafione....
« Powrót do wszystkich komentarzy