Dlaczego Barcelona przedłuża kontrakt z Sergim Roberto?

Łukasz Lewtak

26 kwietnia 2022, 17:00

Sport

35 komentarzy

Fot. Getty Images

Wszystko wskazywało na to, że w przyszłym sezonie Sergi Roberto nie będzie już występował na Camp Nou, ale Barça i kataloński zawodnik doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy o rok, do 30 czerwca 2023. Dziennik Sport podaje dziś pięć głównych przyczyn takiego obrotu spraw.

W dyrekcji sportowej FC Barcelony nie było zgody co do przyszłości wychowanka. Podczas spotkania klubu z agentem Sergiego Roberto przed świętami Bożego Narodzenia nie osiągnięto porozumienia ze względu na rozbieżności finansowe między obiema stronami. Kilka dni temu, po miesiącach zastoju, wznowiono negocjacje i w końcu zapaliło się zielone światło dla pozostania Katalończyka na Camp Nou na kolejny sezon.

Oto powody, które wg Sportu skłoniły Barçę do przedłużenia kontraktu z Sergim Roberto.

Prośba Xaviego Hernándeza

Jest to główny powód, dla którego Sergi Roberto pozostanie w zespole Blaugrany na kolejny sezon. Xavi chce go włączyć do swojego projektu sportowego i ma do niego zaufanie. Zawodnik z Reus przeszedł w grudniu operację po kontuzji mięśnia prostego uda w prawej nodze i od tego czasu pozostaje na uboczu. Teraz widzi światło w tunelu i może wrócić do gry przed końcem sezonu. Trener Blaugrany chce jednak liczyć na niego od początku przyszłej kampanii.

Brak interesujących ofert

W rzeczywistości Sergi Roberto nie otrzymał żadnej propozycji, która by mu odpowiadała. Interesowało się nim Atlético, ale w Madrycie nie uważali go za priorytet. Pierwszym wyborem Sergiego Roberto zawsze było pozostanie w Barcelonie, a ponieważ Katalończyk nie miał żadnych interesujących ofert z najwyższej półki, chciał w pierwszej kolejności przyjąć ofertę przedłużenia kontraktu na nowych warunkach.

Znaczne obniżenie wynagrodzenia

Jest to niezbędny punkt do osiągnięcia porozumienia. Sergi Roberto nie zgodził się na obniżkę pensji zaproponowaną całemu zespołowi, co oznaczało, że jego wynagrodzenie było jednym z najwyższych w drużynie. Dzięki nowej umowie zawodnik z Reus zgadza się na obniżkę o ponad 50%.

Tylko jeden sezon

Przedłużenie umowy będzie obowiązywać przez jeden sezon. Klub uważa, że jest to operacja o minimalnym ryzyku. Barcelona jest pewna, że w przyszłym sezonie Sergi Roberto będzie w pełni sił po kontuzji i będzie mógł grać na 100% swoich możliwości.

Brak niekwestionowanego prawego obrońcy

Przybycie Daniego Alvesa bardzo spodobało się Xaviemu. Po ukończeniu 39 lat Brazylijczyk stał się pierwszoplanowym obrońcą Barcelony, ale jego występy mają charakter krótkoterminowy. Jego przyszłość pozostaje niepewna, podobnie jak losy Desta i Minguezy - innych pretendentów do zajęcia miejsca na prawej stronie defensywy. Ponieważ Mazraoui jest daleki od podpisania kontraktu z Barçą, a Azpilicueta nie wyraził ostatecznej zgody na transfer na Camp Nou, Barça ponownie patrzy na Sergiego Roberto jako opcję na bok obrony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Napisane wyraźnie nie odszedł bo nikt go nie chce chyba że jakieś Getafe ale to by była ujma na honorze dla niego bo mu się wydaje że jest top !

@dariooo no co!? "potencjalny zdobywca złotej piłki" :D
« Powrót do wszystkich komentarzy