Ronald Araujo motywował drużynę w przerwie meczu z Rayo

Dariusz Maruszczak

26 kwietnia 2022, 09:30

Movistar

23 komentarze

Fot. Getty Images

Telewizja Movistar przedstawiła kilka wypowiedzi piłkarzy Barcelony wyłapanych podczas ostatniego meczu z Rayo. Ronald Araujo starał się zmotywować zespół w przerwie, a Gavi narzekał na niepodyktowany rzut karny i wykazywał się dużym zaangażowaniem, co widać na nagraniach.

„W drugiej połowie jesteśmy innym zespołem. Wychodzimy silni i wiemy, co musimy zrobić” – nawoływał do swoich kolegów Urugwajczyk. Po chwili ciszy głos zabrał Jordi Alba. „Trzeba to wyciągnąć, strzelimy jednego i po sprawie. Vamos!” – lewy obrońca uważał, że zdobycie bramki odblokuje spotkanie na korzyść Barcelony. „Nie możemy się wygłupiać. Idziemy po wszystko, mamy świetny zespół” – dodał Araujo. Z kolei Xavi przy wyjściu na murawę mobilizował swoich podopiecznych, mówiąc do nich „vamos!”.

Movistar przedstawił też kilka przepychanek słownych z udziałem Gaviego po sytuacji, w której był faulowany w polu karnym. Do pomocnika podbiegł Dimitriewski, który próbował podnosić go z murawy. Gavi powiedział: „Co jest? Ty bardziej”, zapewne nawiązując do wielokrotnego upadania na murawę przez bramkarza Rayo, choć nie wszystkie słowa w tej dyskusji zostały wyłapane. Z kolei Catena, obrońca, który faulował 17-latka, dawał mu do zrozumienia, że jego interwencja nie była wystarczająca do wskazania na jedenasty metr. Gavi odpowiedział: „Ale popychasz mnie do przodu. To podręcznikowy [karny]. Popychasz mnie. To nie jest minimalny kontakt. Takie rzeczy zawsze się gwiżdże”.

O zaangażowaniu Gaviego świadczy również filmik, w którym Movistar skompilował reakcje pomocnika na różne wydarzenia w trakcie meczu z Rayo. Widać na nim, jakie znaczenie dla 17-latka ma rywalizacja, i ile wkłada on determinacji w swoje boiskowe poczynania. Uspokajać musieli go nawet Sergio Busquets i Araujo. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tam nie było karnego nosz kur**a jego mać. Przez tego bramkarza ja bym wyleciał z boiska bo dostał by lepe w łeb i tyle za te gierki słowne więc i tak podziwiam go za trzymanie mimo wszystko nerwów w ryzach w sensie Gaviego podziwiam... Dla mnie pierwszą osobą która miałaby dostać kartkę czerwoną to sędzia i to dożywotnią bo coś takiego się gwizda... Je**ne sedziowanie w hiszpani... tak samo żenujące jak w ekstraklasie...

Niesamowite jak bardzo mu zależy. Takich ludzi nam tu potrzeba, a nie najemników.

Gavi to jest przyszłość Barcy.Kolejny ,który musi zostać .

Nie dziwie się mu, sam bym chyba pozabijał tych piłkarzy rayo i sędziego. Vamos Gavi

Uwielbiam tego chłopaka. Mam nadzieję, że warunki fizyczne nie utrudnią mu kariery.

Chciałbym żeby Gavi był moim kumplem

Araujo to przyszłość Barcy, tak samo i Pedri, chuchać na tych chlopaków i obsypać kwiatkami zamiast dawać kontrakty dla takich miernot jak Garcia to im sie należy podwyżka

Araujo po prostu musi być filarem tej drużyny na lata. Fakt, że po podpisaniu nowego kontraktu będzie zarabiał mniej od jakiegoś śmiesznego Puiga to parodia

To co sędzia odpierd**** do spółki z tymi klaunami z rayo to jest cyrk. Antyfutbol, pajacerka HTFU

40 sekunda Gavi zostaje lekarzem i poprzez dotyk uzdrawia niezwykle cierpiącego zawodnika zaledwie w sekundę. Gavi marnuje się w sporcie, idz na lekarza!

Przyszły kapitan, nie zapraszam do dyskusji