Barcelona - Cádiz: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

18 kwietnia 2022, 23:18

42 komentarze

FC Barcelona

FCB

Herb FC Barcelona

0:1

Herb FC Barcelona

Cádiz CF

CAD

  • 48' Lucas Perez 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego meczu z Cádizem zdaniem Redakcji FCBarca.com? 

Najlepsze: Dembélé 

W ostatnich kilku meczach to wypychany zimą z Klubu Dembélé stał się najjaśniejszym punktem ekipy Xaviego obok Pedriego. Francuz znów z dużą łatwością mijał obrońców rywala, ale tym razem nie potrafił z taką efektywnością wypracowywać okazje kolegom. W przekroju całego meczu był jednak wyraźnie najlepszym zawodnikiem Barcelony i listę pozytywów można śmiało zakończyć właśnie na Francuzie. 

Najgorsze: mamy kryzys

Od czego zacząć? Strata punktów na Camp Nou na pewno będzie kosztować Barcelonę trudną walkę o pozycję w najlepszej trójce do końca sezonu. To, co jednak martwi najbardziej, to gra zespołu. Gospodarze byli dzisiaj wyjątkowo powolni, niedokładni i spóźnieni w defensywie. Cádiz powtarzał podobne akcje, wypracowując sobie przynajmniej cztery doskonałe okazje. Cały blok obronny zagrał dziś słabo, choć Éric pokazał się kilka razy w ofensywie. W środku pola ciężaru gry nie wziął na siebie ani Frenkie, ani Gavi, a Sergio także zagrał poniżej oczekiwań. Niewiele dobrego można napisać także o napastnikach. Wyłączając Dembélé, wszyscy zagrali bardzo słabo. Memphis zanotował jedną udaną akcję na lewym skrzydle, Ferran był bezproduktywny, a Adama zaliczył kolejne wejście bez historii. Tradycyjnie okazję miał za to Luuk de Jong, ale uderzył wprost w bramkarza. Czy można mówić zatem o kryzysie? Zdecydowanie tak. Na razie jest on mały i oby szybko się skończył.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Minął entuzjazm u nowego pracodawcy i zaczęły się problemy, FdJ grał piach a Dembele się promuje do nowego klubu - oby nie odszedł i poprawił strzelanie.
« Powrót do wszystkich komentarzy