Sport: Ronald Araujo w najbliższym czasie podpisze kontrakt z Barceloną

Dariusz Maruszczak

16 kwietnia 2022, 11:00

Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Wydaje się, że temat przedłużenia kontraktu Ronalda Araujo wkrótce zostanie zamknięty. Dziennik Sport donosi, że Urugwajczyk w najbliższym czasie powinien podpisać nową umowę.

Zgodnie z tymi informacjami Barcelona ma nadzieję, że już w przyszłym tygodniu albo najpóźniej w kolejnym będzie mogła oficjalnie ogłosić zawarcie porozumienia z Araujo. Strony uzgodniły już warunki kontraktu, a obecnie trwa formalizowanie dokumentów, aby mogły zostać zweryfikowane i podpisane przez klub oraz zawodnika. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu agent 23-latka spotkał się z Mateu Alemanym, a rozmowy przebiegły pomyślnie i miały zaowocować całkowitym odblokowaniem sytuacji po tym, jak wydawało się, że nie będzie łatwo o zbliżenie stanowisk.

Araujo bardzo chciał zostać w Barcelonie, w której świetnie się czuje i cieszy się zaufaniem Xaviego. Urugwajczyk mógł liczyć na korzystniejsze finansowo oferty z angielskich klubów, ale ostatecznie pieniądze nie okazały się dla niego najważniejsze. Zdaniem Sportu w wypracowaniu porozumienia pomogło jednak też zaproponowanie wzrastającego wynagrodzenia zarówno pod względem stałej kwoty, jak i zmiennych, dzięki czemu Barça mogła zbliżyć się do oczekiwań zawodnika. Klauzula odejścia w kontrakcie Araujo ma opiewać na miliard euro, a tym samym Barcelona zapewniłaby sobie na kolejne lata jednego z czołowych stoperów w Europie. Teraz zadaniem Blaugrany będzie przedłużenie kontraktu Gaviego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To duży transfer na kolejny sezon.

Podnieta drewnem które w sumie jest mocno naciąganym średniakiem. To samo Gavi obaj nakryci czapkami ze średnim mocno Frankfurtem

Dobra informacja. Jedynie co mu brakuje to wyprowadzanie piłki. Jeśli to poprawi to stoper na lata.
konto usunięte

No i pięknie, jeszcze Gavi został