Éric García: Remis 1:1 to nie jest zły wynik, ale przybyliśmy tu po zwycięstwo

Mateusz Doniec

8 kwietnia 2022, 00:19

Barca TV

3 komentarze

Środkowy obrońca Barcelony Éric García przyznał po meczu z Eintrachtem, że choć drużyna chciała wygrać, to po tak trudnym spotkaniu remis 1:1 nie jest zły. 21-latek podkreślił, że rewanż na Camp Nou będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Barça TV: Jak oceniacie ten rezultat?

Éric García: Przybyliśmy tutaj po zwycięstwo. To był bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie nie czuliśmy się komfortowo, ale w drugiej już się przyzwyczailiśmy. Zdobyliśmy bramkę z kontry i cały zespół się poprawił. Mogliśmy jeszcze strzelić gola na 2:1 w ostatnich 10 minutach, ale sie nie udało. Po tym, co zobaczyliśmy, nie jest to zły wynik. Rewanż gramy u siebie i potrzebujemy wsparcia kibiców.

Drużyna bardzo długo wchodziła w mecz…

Zespół pokazał charakter. Dzisiaj szczególnie, bo mecz się komplikował. Trzeba na to zwrócić uwagę. Musimy wychodzić cało z tarapatów. W pierwszej połowie przewyższali nas pod względem fizycznym. To nie jest zły wynik. Byliśmy nieco zaskoczeni, jak intensywnie naciskają i jak szybko kontratakują. Dobrze wiedzieć, co nas czeka w rewanżu. Jestem przekonany, że z naszymi kibicami będzie inaczej.

To spotkanie pokazało, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie?

Tak, mamy jasny styl. Ich sposób gry sprawiał wiele problemów naszym obrońcom. To był bardzo trudny mecz. Ich dwaj pomocnicy grają na bardzo wysokim poziomie.

Zaskoczył mnie. Naprawdę dobry i odpowiedzialny mecz. Raz tylko się przewrócił. Ale nie tylko on.

Dziś znowu zagrał szefa. Oby tak dalej Eric!

po zejściu Pique, najjaśniejszy punkt defensywy, lider. świetne zawody Erica.