Analiza mocnych i słabych stron Eintrachtu Frankfurt

Łukasz Lewtak

7 kwietnia 2022, 13:30

Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Alberto Encinas jest asystentem trenera Bayeru Leverkusen i spędził cztery sezony w młodzieżowych drużynach Barçy: trzy w juvenilu A i jeden w Barcelonie B. Dziś dla Marki przeanalizował grę piłkarzy Eintrachtu, przeciwników katalońskiego zespołu w ćwierćfinale Ligi Europy.

Gra

W momencie posiadania piłki Niemcy będą próbowali znaleźć zawodników między liniami, takich jak Kamada czy Lindstrom, ale ich głównym celem będzie wyprowadzenie piłki na skrzydło i dośrodkowanie, zwłaszcza z lewej strony, do Kosticia. Ich napastnik Borré nie jest typowym stałym zawodnikiem w ataku, ale jest graczem o dużej mobilności, który zapuszcza się w różne miejsca, a także dużo pracuje nad odzyskiwaniem piłki. Obaj pomocnicy mają duży zasięg i dużo miejsca do gry, ale mogą mieć problemy z kontrolowaniem zawodników Barçy między liniami, gdzie mogą być w gorszej sytuacji.

System

Formacja, której trener Eintrachtu Oliver Glasner używał w ostatnich miesiącach, to 5-2-3, choć w meczu z Barçą może również zmienić ustawienie na 5-3-2, aby mieć dodatkowego zawodnika w środku i uniknąć przewagi liczebnej rywali w tym obszarze. Zapewne szkoleniowiec Niemców utrzyma trzech środkowych obrońców.

Solidność

Eintracht to bardzo solidna drużyna, w której wszyscy zawodnicy są bardzo zaangażowani w pressing, począwszy od napastników. Największe zagrożenie stwarzają, gdy odzyskują piłkę i kontratakują, ponieważ są w stanie szybko dotrzeć do bramki przeciwnika, wykorzystując zaledwie kilka podań. Są również niebezpieczni we wszystkich sytuacjach, w których wyprowadzają piłkę na skrzydło w celu dośrodkowania, ponieważ zazwyczaj wchodzą wieloma zawodnikami w pole karne, a dodatkowo umiejętnie asekurują strefę przed szesnastką.

Gwiazda

Barça będzie musiała uważnie przyglądać się Kosticiowi. Większość ataków następuje z jego flanki i jest on kluczowym graczem dla ekipy z Frankfurtu. Jest silnym zawodnikiem z bardzo dobrą lewą nogą. Jego największą zaletą jest umiejętność pomagania kolegom z drużyny. Bardzo dobrze dośrodkowuje z lewej flanki, jest też specjalistą od wszystkich stałych fragmentów.

Słabe strony

Piłkarze Eintrachtu mają większe trudności, gdy muszą przejąć inicjatywę w posiadaniu piłki. To drużyna, która lepiej czuje się, gdy czeka na kontratak i przechodzi do niego. Mogą mieć również problemy, gdy będą musieli bronić zawodników FC Barcelony między liniami. Ich środkowi obrońcy lepiej radzą sobie z obroną w polu karnym, ale cierpią, gdy muszą wyjść ze swojej strefy lub są atakowani od tyłu. Mogą mieć problemy, gdy Aubemeyang będzie wbiegał na wolne pole i gdy środkowi obrońcy będą musieli wychodzić szeroko, aby stawić czoła takim zawodnikom jak Dembélé, Ferran Torres czy Adama.

Atmosfera

Mimo że na stadionie we Frankfurcie można spodziewać się dobrej atmosfery, Eintracht zagra raczej u siebie podobnie jak na Camp Nou. FC Barcelona przejmie inicjatywę w obu meczach. W pierwszym spotkaniu Niemcy mogą czasami naciskać na Barçę z przodu, choć przez większość czasu będą zapewne czekać na pressing i kontratakować.

Niebezpieczeństwo

Przede wszystkim Eintracht to drużyna, która może wyrządzić rywalowi szkody, powodując straty poprzez pressing, a następnie szybko kontratakując. Zawodnicy tacy jak Borré, Kamada i Lindstrom są bardzo mobilni i bardzo dobrze ze sobą współpracują, szybko i precyzyjnie przechodząc do przodu. Jest to również drużyna, która zdobywa wiele bramek ze stałych fragmentów. Kostić jest świetnym strzelcem, a poza tym Eintracht ma wysokich zawodników, którzy dominują w powietrzu i zawsze mają przygotowane różne warianty gry, które mogą zaskoczyć przeciwnika.

Szanse

Eintracht Frankfurt to niewygodny przeciwnik, ale Barcelona jest w bardzo dobrej formie, co potwierdzają jej wyniki, i jest faworytem zarówno w tym meczu, jak i w walce o zwycięstwo w Lidze Europy. Są jednak również inne drużyny, takie jak Atalanta i Lipsk, które mogą powalczyć o tytuł.

Nieregularność

Eintracht to drużyna o wielkim potencjale, zdolna pokonać w tym roku Bayern Monachium 2:1, ale w całym sezonie nie była konsekwentna. Na przykład w zeszłym tygodniu zremisowała u siebie 0:0 z najsłabszym w Bundeslidze zespołem Furth. Na początku sezonu Eintracht miał problemy, pod koniec 2021 roku trener Glasner znalazł klucz do sukcesu, ale nie udało mu się utrzymać wysokiego poziomu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

seriooooooo? robimy taką analizę Eintrachtu??? Eintrachtu?! Tyle już o nich powstało artykułów jakby to był półfinał ligi mistrzów, a przeciwnikiem byłoby City. Każdy inny wynik niż zwycięstwo to będzie giga sensacja, gramy ze słabiakiem z środka tabeli ligi niemieckiej i dziś tak naprawdę powinniśmy zamknąć dwumecz

@Lucassito Galatasaray też miał być średniakiem ze środka tureckiej tabeli, a jak było, wszyscy wiemy. Takie drużyny często mocno się mobilizują, żeby dobrze zaprezentować się w Europie przeciwko silnemu rywalowi. Więc obecność tych artykułów jest jak najbardziej na plus.

@La Pulgaa jeśli dla CIebie Eintracht to silny rywal to nie mam pytań, a co do Galaty, to akurat wszyscy wiedzą że u nich jest piekiełko i gra się powtornie ciężko

@Lucassito Ale gdzie ja napisałem, że Eintracht to silny rywal? Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz
« Powrót do wszystkich komentarzy