Gavi, Ilias i Balde wśród najlepszych nastoletnich piłkarzy w Europie

Julia Cicha

4 kwietnia 2022, 21:00

FCBarcelona.es

27 komentarzy

Fot. Getty Images

Po kilku latach przestoju La Masia znów zaczęła sprawniej funkcjonować, czego dowodem są liczne talenty wywodzące się ze szkółki i zyskujące minuty w pierwszym zespole Barcelony oraz w jej rezerwach. Trzech graczy Barçy zostało dziś docenionych przez Goal.com w plebiscycie Next Generation.

Mowa o liście 50 najlepszych młodych piłkarzy na świecie, urodzonych w 2003 roku lub później. W zestawieniu znajdziemy trzech przedstawicieli katalońskiego klubu – Alejandro Balde, Iliasa Akhomacha i Gaviego.

Lewy obrońca znalazł się na 35. miejscu na liście, a Ilias zajął 18. pozycję. Najwyżej uplasował się Gavi, który stanął na trzecim stopniu podium za Wirtzem z Bayeru Leverkusen i Bellinghamem z Borussii Dortmund. Warto podkreślić jednak, że Gavi i Ilias urodzili się w 2004 roku, więc są młodsi od większości zawodników ujętych w zestawieniu. Będą mogli znaleźć się w nim także za rok.

Oprócz tego Yusuf Demir, który pierwszą połowę sezonu spędził w Barcelonie, zajął 13. miejsce na liście. Znajdziemy tam też byłych graczy Barçy Ilaixa Moribę (17.) i Xaviego Simonsa (27.).

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

mam nadzieje ze balde za chwile będzie wchodził do pierwszego zespołu już tak naprawdę a może nawet do pierwszego składu

@Mat999 Balde jest tragiczny. Jakby był dobry to już by dawno dostawał minuty w pierwszym zespole. Xavi nie jest głupi i nie przez przypadek go skreślił.

@Emhyr o czym ty mówisz xD? Gdzie go skreślił skoro na każdym treningu pierwszego zespołu jest.

@Jestjakjest A nawet go nie ma na ławce tak właśnie śledzisz. Xavi go próbował jak zaczynał pracę trenerską i go szybko skreślił bo nie ogarniał taktycznie.

@Emhyr to że teraz nie ogarnia nie oznacza że w przyszłości to się nie zmieni. Może woli go mieć przy sobie niż zostawać barjuanowi.

@Mat999 W pierwszej druzynie Balde nic nie pokazal, w barcy b tez nie gra wybitnie.

@Emhyr przecież balde miał kontuzje niedawno

@Emhyr i jak majster?

@TezertMC Z czym? Pokazał coś wielkiego?

@Emhyr no, szybkością i przyspieszeniem biegu to zjada połowę Barcelony

@TezertMC No to niech się do sztafety zapisze a nie do grania.

@Emhyr hahaha skulilbys łeb i przyznał się do błędu a nie pajacujesz jeszcze haahaha

@TezertMC Jakiego błędu? Xavi nie ma żadnego LO to wystawia Balde bo Alba nie daje rady biegać.

@Emhyr haha co ty gadasz gościu xd
« Powrót do wszystkich komentarzy