Jordi Alba: Pedri zasłużył na tego gola swoją pracą i tym, jaki jest

Dariusz Maruszczak

4 kwietnia 2022, 00:15

Barca TV

1 komentarz

Fot. Getty Images

Jordi Alba udzielił wywiadu dla Barça TV, w którym podsumował zwycięstwo drużyny w ważnym spotkaniu z Sevillą.

Co ta wygrana oznacza dla Barcelony?
Kibice byli bardzo oddani, gratulują zespołowi formy. Sześć zwycięstw z rzędu, jesteśmy bardzo zadowoleni. Wykonujemy świetną pracę. Kilka miesięcy temu sytuacja była bardzo delikatna. Musimy dalej się poprawiać. Cieszymy się z wykonanej przez nas pracy.

Mecz z Realem był kluczowy, aby umocnić się w rozwoju i odnieść dziś zwycięstwo?
To było zupełnie inne spotkanie. Sevilla ma bardzo dobrych i mocnych piłkarzy o dużej jakości, to był trudny mecz, ale drużyna była przygotowana i dobrze się czuła. To był dobry pojedynek, aby pokazać, że dalej się rozwijamy.

Jak wyjaśnisz, że drużyna traci ostatnio mniej goli?
Ciężko nad tym pracujemy. Napastnicy bardzo naciskają, co ułatwia pracę zawodnikom, którzy są ustawieni niżej. Ludzie zawsze skupiają się na obrońcach, ale to kwestia zespołowa, a drużyna pracuje dobrze. Wszyscy są podłączeni. Zarówno ci, którzy wybiegają od pierwszej minuty, jak i ci, którzy wchodzą z ławki. Bardzo się poprawiliśmy pod względem energii i ambicji. Widać to na boisku.

Pedriemu brakowało tylko strzelania takich goli jak dziś, prawda?
Mówimy o zawodniku o niesamowitej pokorze. Zawsze jest gotów uczyć się od weteranów. To wielka radość oglądać go w grze z tą radością i świeżością, jakie wnosi, imponującą techniką... Bardzo się cieszę, że strzelił tego gola, zasłużył na niego swoją pracą i tym, jaki jest.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pedri swoją praca i tym jaki jest zasłużył na wiele więcej niż tego gola. Brawo zespół, kolejny świetny mecz z trudnym rywalem.