Goal: Atlético nie musi zapłacić Barcelonie za Griezmanna już tego lata

Julia Cicha

29 marca 2022, 15:30

Sport, Goal

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Goal podaje dziś, że Atlético Madryt nie będzie musiało zapłacić Barcelonie tego lata 40 milionów euro za Antoine’a Griezmanna. Sprawa jest bowiem nieco bardziej skomplikowana.

Francuz ma być wypożyczony do drużyny Diego Simeone na rok z opcją przedłużenia tego okresu o kolejny sezon. Jeśli dojdzie do przedłużenia, Los Colchoneros będą musieli zapłacić Katalończykom dopiero w 2023 roku. To wszystko pod warunkiem, że Francuz rozegra przynajmniej 50% spotkań, w których będzie dostępny.

Dziennikarz Ruben Uria dodaje, że Atlético i Barça muszą porozmawiać latem na temat potencjalnego dalszego wypożyczenia piłkarza. Wszystko wskazuje na to, że do tego dojdzie. Barcelona ma też ponoć otrzymać jakieś wynagrodzenie za drugi rok wypożyczenia. Media nie podają jednak konkretnej kwoty. Wydaje się, że te informacje nie mają wielkiego znaczenia, ale należy wziąć pod uwagę trudną sytuację finansową Katalończyków. Barça bardzo potrzebuje tych 40 milionów, by zrównoważyć budżet i móc pozwolić sobie na transfery. Jeśli dalej nie będzie spełniać warunków finansowego fair play, będzie mogła zainwestować jedynie 25% tego, co zarobi. W przypadku Griezmanna byłoby to więc 10 milionów euro na kupno nowych graczy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież Cou będzie wykupiony za 40 baniek przez Gerarda bo mu się spodobał, więc o co ten płacz, jeszcze naszych 8 zawodników wystawimy plus Depay.

Przecież tuż po transferze Atletico o tym informowało, więc nie wiem w czym problem. Opcja stanie się obowiązkowa w przyszłym sezonie i trzeba liczyć, że w przyszłym sezonie Friedmann ponownie będzie rozgrywać przynajmniej 50% spotkań i nie przytrafi mu się żaden dłuższy uraz.

Spokojnie - jeśli tak jest to nie można mówić że są to jakieś niespodzianki dla zarządzających klubem. To bardziej ciekawostka dla kibiców - dla mnie jeden kit byle by zapłacili kwoty jakie Barcelonie się należą i tyle.

no i co teraz? a już co szybsi dzielili skórę na niedzwiedziu i wyliczali na kogo ile kasy dac i kogo kupić xd