Pedri powoli wyrasta na czołową gwiazdę reprezentacji Hiszpanii

Dariusz Maruszczak

28 marca 2022, 13:45

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Pedri wrócił do reprezentacji Hiszpanii po długiej przerwie, ale powoli wyrasta na czołową gwiazdę zespołu Luisa Enrique
  • Kanaryjczyk wzbudza ogromne zainteresowanie medialne, a jakość jego gry jest coraz bardziej znacząca
  • 19-latek pokornie podchodzi do swojego rozwoju, a Xavi udziela mu w tym celu konkretnych rad

Pedri po powrocie po kontuzji znów jest na fali wznoszącej. Pomocnik zbiera świetne notowania w Barcelonie, a ostatnio wrócił do reprezentacji Hiszpanii po długiej przerwie. Mecz z Albanią był dla Pedriego pierwszym występem od mistrzostw Europy i pokazał rosnące znaczenie zawodnika, nie tylko w kontekście samej gry na boisku. Po przybyciu na zgrupowanie otrzymał on 20 próśb o wywiad, najwięcej w całej kadrze. Kanaryjczyk kolejny raz wypowie się przed przedstawicielami prasy w trakcie konferencji przed spotkaniem z Islandią. Pedri ewidentnie skupia na sobie ogromną uwagę mediów. Wbrew sceptycyzmowi, który czasem pojawia się w madryckiej prasie z wiadomych względów, 19-latek cieszy się też ogromnym uznaniem kibiców. Podczas spotkania na Cornellà-El Prat to właśnie jego nazwisko skandowane było najczęściej, a przecież na trybunach musiało zasiąść sporo fanów Espanyolu.

O rosnącej roli medialnej Pedriego świadczy również to, że jako jedyny reprezentant Hiszpanii ma osobistego sponsora - Platano de Canarias, który współpracuje też z samą kadrą. Kilka firm kontaktowało się już z Barceloną, chcąc połączyć swoją markę z klubem i pomocnikiem. Naturalność, prosty sposób bycia, pokora i wrażliwość na środowisko naturalne to kolejne cechy wpływające korzystnie na wizerunek Pedriego i jego wartość marketingową. Kanaryjczyk szanuje weteranów, choć trzyma się z Ferranem Torresem, Erikiem Garcíą, Gavi czy Unaiem Simonem. Mimo rosnącej roli i znaczenia jest postrzegany jako zawodnik mający stałą chęć uczenia się.

Pedri zdobył już wiele nagród indywidualnych, ale póki co głównie w kontekście młodzieżowym. Golden Boy, Trofeum Kopy, najlepszy młody zawodnik EURO i miejsce w jedenastce turnieju to niektóre z jego wyróżnień. Transfermarkt wycenia Kanaryjczyka jako najbardziej wartościowego hiszpańskiego piłkarza (80 milionów euro), a w gronie wszystkich graczy zajmuje on 16. pozycję. Można się spodziewać, że jego wartość będzie stale rosła, a dzięki dalszej pracy będzie on zdobywał kolejne nagrody.

Rady od Xaviego

Pedrim zachwycony jest też oczywiście Xavi. Według Sportu uważa on, że piłkarz wnosi wiele kluczowych wartości do gry zespołu. Mimo to trener udziela mu również rad, aby dalej się rozwijał. Xavi prosi zawodnika, aby podawał z pierwszej piłki, kiedy tylko może. Pedri nie zawsze to robi, bowiem ma tendencję do przyjęcia futbolówki jedną nogą i odegrania jej drugą. Gra 19-latka zależy też od jego partnerów. Gdy ma wokół siebie graczy podających z pierwszej piłki, dostosuje się do nich. Jeśli jednak są obok niego piłkarze utrzymujący dłużej futbolówkę przy nodze, Pedri ma nawyk robienia tego samego. Xavi prosi zawodnika, aby był bardziej efektywny, zagrywając szybciej. Były genialny rozgrywający z pewnością wie, co zrobić, żeby wydobyć z pomocnika jak najwięcej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przy takiej daremnej reprezentacji ktoś musi być gwiazda

no pooooooooooooowoli xd

Życzę im z całego serca triumfu w Katarze. O ile jeszcze niedawno wydawało mi się, że Hiszpania jest skazana na niebyt na najbliższych turniejach reprezentacyjnych, o tyle teraz widzę, że nowe pokolenie ma potencjał żeby powtórzyć sukcesy ekipy z lat 2008-12. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że trzonem tego nowego pokolenia są nasi zawodnicy, czyli Pedri, Ferran, Gavi, i Eric. Żeby tylko jeszcze za niedługo można było dodać do nich Fatiego

Tak jak od wielu miesięcy o tym piszę - jeśli Hiszpania wygra najbliższe mistrzostwa to Barcelona będzie miała globalną twarz projektu sportowego w postaci Pedriego.
Na swój sposób będę bardzo mocno kibicował, aby tak się stało, gdyż niesamowicie może to ułatwić życie Barcelonie w najbliższej przyszłości.

Pedri szczęściarzu masz najlepszego trenera - generała - wirtuoza obok siebie, nie zmarnuj tego, Gavi ty też i sp-ka.

Pierwszy mecz od Igrzysk a nie ME