Sport: FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Raphinhą w sprawie pięcioletniego kontraktu!

Mateusz Doniec

27 marca 2022, 11:00

Sport

98 komentarzy

Fot. Getty Images

Według dziennika Sport FC Barcelona osiągnęła porozumienie z Raphinhą w sprawie pięcioletniego kontraktu. Klub ma teraz nadzieję, że Leeds United zaakceptuje drugą ofertę Blaugrany, aby Brazylijczyk zawitał latem na Camp Nou.

Jak donosi Sport, Barcelona porozumiała się Raphinhą, aby dać impuls do negocjacji transferowych z Leeds United. Agent 25-latka Deco, który sam zaproponował dyrekcji sportowej Barçy sprowadzenie skrzydłowego, uzgodnił już z klubem wszelkie kwestie kontraktowe i zarobkowe. Brazylijczyk z włoskim paszportem zwiąże się według Sportu z Dumą Katalonii pięcioletnim kontraktem. Zawodnik Leeds zgodził się na wynagrodzenie przystępne dla finansów Barcelony, którego część będzie zależała od jego występów.

Blaugrana zastosowała w negocjacjach tę samą formułę, dzięki której osiągnęła porozumienie z Césarem Azpilicuetą, Andreasem Christensenem i Franckiem Kessiem. Na podobnych zasadach toczą się także negocjacje z Noussairem Mazraouim, który także jest blisko przeprowadzki na Camp Nou. Raphinha nadał priorytet projektowi sportowemu Xaviego, stawiając go ponad dużo lepsze oferty Liverpoolu i Bayernu Monachium. Reprezentant Brazylii porozumiał się już z dyrektorami Barçy, wiedząc, że wobec bardzo prawdopodobnego odejścia Ousmane’a Dembélé, będzie jednym z kluczowych zawodników w kadrze, mając pewne miejsce na prawym skrzydle. Co więcej, sam Xavi Hernández popiera sprowadzenie 25-latka.

Teraz nadszedł czas na osiągnięcie porozumienia z Leeds United. Brazylijczyk ma ważny kontrakt z angielskim klubem do 2024 roku, lecz wstrzymał wszelkie rozmowy na temat nowej umowy. Pokazał w ten sposób chęć zmiany otoczenia latem. W międzyczasie Deco naciska na włodarzy z Elland Road, aby zaakceptowali nową ofertę Barcelony, która aktualnie jest przygotowywana. Anglicy odrzucili niedawno pierwszą formalną ofertę w wysokości 35 milionów euro, ale możliwość włączenia do operacji Óscara Minguezy może ułatwić dojście do porozumienia.

Dyrekcja sportowa FC Barcelony jest optymistycznie nastawiona do domknięcia transferu Raphinhi w najbliższych tygodniach za adekwatną cenę. Kluczowe dla pozytywnego zakończenia tej sytuacji jest wola samego zawodnika, który odrzuca każdą ofertę niepochodzącą ze stolicy Katalonii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tego mi brakowało w Barcelonie - tego cichego i konkretnego działania! :)

@grubiorz Jakby było to ciche działanie to byśmy o tym nie wiedzieli teraz xd

@TR3YWAY Ani wcześniej. Dużo się o tym mówiło.

@TR3YWAY dowiadujesz sie o złożeniu oferty przez Barcelonę i nagle... konkretne info!
Szybko i dyskretnie.
Porównaj Sobie sposób działania Laporty i Barto.
Widzisz różnice? ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy