Jordi Alba o Pedrim i Gavim: Ich jakość nas zaskakuje, ja w tym wieku grałem w Cornelli

Dariusz Maruszczak

25 marca 2022, 21:40

Sport, AS, Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba i Luis Enrique wzięli udział w konferencji prasowej reprezentacji Hiszpanii, podczas której chwalili młodszych członków kadry, jak Pedriego czy Gaviego. Odnieśli się również do rozgrywania meczu z Albanią w Barcelonie.

Jordi Alba docenił młodych reprezentantów Hiszpanii, wśród których wyróżniają się Pedri czy Gavi. – To bardzo dojrzali piłkarze. Kiedy ja byłem w ich wieku, miałem to szczęście, że byli weterani, którzy doradzali mi w adaptacji w zespołach, w których byłem. Staram się być wobec młodych taki sam, jak starsi gracze byli wobec mnie. Mamy szczęście, że pojawili się świetni zawodnicy w Barcelonie, którymi możemy cieszyć się także w reprezentacji. Ich jakość nas zaskakuje. W ich wieku grałem w Cornelli, a oni występują w Barcelonie i biorą udział w turniejach.

Luis Enrique został zapytany, czy jest zadowolony, że w swoim czasie postawił na takich graczy jak Pedri czy Gavi. – Oczywiście, że było warto, dobrze, że nie myślałem o ich wieku. Powołuję tych, których uważam za najlepszych. Udało nam się zjednoczyć, co się czuje w szatni, gdzie jest grupa wyjątkowych weteranów, którzy wiedzą, jak traktować młodszych, a także młodych z głodem sukcesów. Mogę mówić tylko wspaniałe rzeczy o zawodnikach, którzy przyjeżdżają na zgrupowania. Każde zgrupowanie poprawia atmosferę i bardzo mnie to cieszy jako trenera.

Reprezentacja po latach przerwy znów rozegra swój mecz w Barcelonie (na stadionie Espanyolu), a kapitanem zespołu zapewne będzie Jordi Alba. – Spodziewam się spektakularnej atmosfery, jak zawsze. Będę się dobrze bawić z moimi kibicami, ponieważ tutaj w Barcelonie są duże chęci na zobaczenie Hiszpanii. Cieszę się, że reprezentacja tu zagra. Mam nadzieję, że ta fiesta przeniesie się na plac gry i osiągniemy nasz cel wygrania spotkania.

Również Luis Enrique ma nadzieję, że reprezentacja zostanie dobrze przyjęta na Cornellà-El Prat. – Myślę, że mecz w Barcelonie będzie fiestą i mam nadzieję, że ludzie będą się nim cieszyć. Podejdziemy do tego spotkania z dużym entuzjazmem. Jestem pewien, że stadion się wypełni. Ostatnim razem, kiedy tu grałem, był to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych pojedynków w moim życiu, finał igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

Warto dodać, że dziś mija rok od debiutu Pedriego w reprezentacji Hiszpanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pedri - juz sie rozwina w ciagu zaledwie roku. W zeszlym sezonie, 17/18lat, jak pamietamy wszedl i podawal na boki i moze jedno podanie do przodu. W tym sezonie, 18/19lat, madrzej rozdziela pilki na boki, czesciej idzie do przodu, strzela z dystandu, przez co ma juz wiecej goli, ma wiecej zagran elektryzujacych kibicow, jego pewnosc siebie rosnie. On zaskakuje kazdego kolejnego trenera Koeman, Lucho, Xavi... Pep, zaloze sie, ogladal Barca kilka razy i juz wolal ze chcialby go miec w druzynie:)! Skarb
Gavi - kolejny skarbik. 17lat, wiekszy walczak od Pedriego! Widac ma mocna mentalnosc. Ladnie sie wymienia pilkami, wchodzi pomiedzy obroncow bez zadnego strachu, strzelil juz gole. Jeden ladny nieuznany. Szybko sie rozwija i z kazda minuta coraz wazniejszy. Za kilka lat bedzie podstawa o ile sie nie zmieni. Zamiast myslec o wiekszym kontrakcie to powinien pomyslec ile lat ma na rozwiniecie. 2-3melony powinny mu wystarczyc a za 3-4 lata podwyzszyc jak sie rozwinie do 6-7.

Ich rozwój i jego tempo zaskoczyło myśle nas wszystkich

Pedri to prawdziwy skarb, ja również przecieram oczy widząc jakie ma umiejętności, dojrzałość i spokój w tym wieku.

To jutro z okazji świętowania roczku Pedriego w reprezentacji wypadałoby żeby Hiszpanie zagrali piękny meczyk :)

Młodzi z weteranami uzupełniają się nawzajem. Młodzi chcą wygrywać puchary, które weterani już mają w swojej kolekcji, ale ta młodość napędza ich do pokazywania jeszcze lepszej wersji siebie, mimo wielu. A starsi na pewną dzielą się doświadczeniem :)