Jordi Alba o Pedrim i Gavim: Ich jakość nas zaskakuje, ja w tym wieku grałem w Cornelli

Dariusz Maruszczak

25 marca 2022, 21:40

Sport, AS, Marca

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba i Luis Enrique wzięli udział w konferencji prasowej reprezentacji Hiszpanii, podczas której chwalili młodszych członków kadry, jak Pedriego czy Gaviego. Odnieśli się również do rozgrywania meczu z Albanią w Barcelonie.

Jordi Alba docenił młodych reprezentantów Hiszpanii, wśród których wyróżniają się Pedri czy Gavi. – To bardzo dojrzali piłkarze. Kiedy ja byłem w ich wieku, miałem to szczęście, że byli weterani, którzy doradzali mi w adaptacji w zespołach, w których byłem. Staram się być wobec młodych taki sam, jak starsi gracze byli wobec mnie. Mamy szczęście, że pojawili się świetni zawodnicy w Barcelonie, którymi możemy cieszyć się także w reprezentacji. Ich jakość nas zaskakuje. W ich wieku grałem w Cornelli, a oni występują w Barcelonie i biorą udział w turniejach.

Luis Enrique został zapytany, czy jest zadowolony, że w swoim czasie postawił na takich graczy jak Pedri czy Gavi. – Oczywiście, że było warto, dobrze, że nie myślałem o ich wieku. Powołuję tych, których uważam za najlepszych. Udało nam się zjednoczyć, co się czuje w szatni, gdzie jest grupa wyjątkowych weteranów, którzy wiedzą, jak traktować młodszych, a także młodych z głodem sukcesów. Mogę mówić tylko wspaniałe rzeczy o zawodnikach, którzy przyjeżdżają na zgrupowania. Każde zgrupowanie poprawia atmosferę i bardzo mnie to cieszy jako trenera.

Reprezentacja po latach przerwy znów rozegra swój mecz w Barcelonie (na stadionie Espanyolu), a kapitanem zespołu zapewne będzie Jordi Alba. – Spodziewam się spektakularnej atmosfery, jak zawsze. Będę się dobrze bawić z moimi kibicami, ponieważ tutaj w Barcelonie są duże chęci na zobaczenie Hiszpanii. Cieszę się, że reprezentacja tu zagra. Mam nadzieję, że ta fiesta przeniesie się na plac gry i osiągniemy nasz cel wygrania spotkania.

Również Luis Enrique ma nadzieję, że reprezentacja zostanie dobrze przyjęta na Cornellà-El Prat. – Myślę, że mecz w Barcelonie będzie fiestą i mam nadzieję, że ludzie będą się nim cieszyć. Podejdziemy do tego spotkania z dużym entuzjazmem. Jestem pewien, że stadion się wypełni. Ostatnim razem, kiedy tu grałem, był to jeden z najpiękniejszych i najważniejszych pojedynków w moim życiu, finał igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

Warto dodać, że dziś mija rok od debiutu Pedriego w reprezentacji Hiszpanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jutro z okazji świętowania roczku Pedriego w reprezentacji wypadałoby żeby Hiszpanie zagrali piękny meczyk :)
« Powrót do wszystkich komentarzy