Fabrizio Romano: Franck Kessié podpisał kontrakt z Barceloną [Aktualizacja 15:17]

Dariusz Maruszczak

22 marca 2022, 08:45

Fabrizio Romano, Gianluca Di Marzio, Sport

112 komentarzy

Fot. Getty Images

Wszystko wskazuje na to, że Franck Kessié w przyszłym sezonie będzie piłkarzem Barcelony. Kolejne doniesienia w tej sprawie przedstawił znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, specjalizujący się w tematach transferowych.

Zgodnie z przekazanymi informacjami Kessié przeszedł w ostatnich dniach badania medyczne w szwajcarskim Lugano przed podpisaniem kontraktu z Blaugraną. Di Marzio podaje wprost, że formalności zostały już dopełnione, a pomocnik zagra w przyszłym sezonie na Camp Nou. Jego zdaniem Kessie ma otrzymać 7 milionów euro rocznie, a ta kwota zawiera łatwo dostępne bonusy. Przy nieco mniejszym wynagrodzeniu upiera się Sport, który pisze o pół miliona niższej pensji. Umowa Kessiégo będzie obowiązywała przez cztery lata. Negocjacje miały przyspieszyć pod koniec lutego i wydaję się, że dobiegły już końca.

Kessié trafił do Milanu w 2017 roku, na początku w ramach wypożyczenia, a potem transferu definitywnego za 24 miliony euro. Nie zamierzał jednak już dłużej kontynuować współpracy z klubem, dla którego rozegrał 214 meczów, strzelił 36 goli i zaliczył 16 asyst. Kessié ma też na koncie 52 występy w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Xavi miał popierać przybycie zawodnika, który może występować na każdej pozycji w drugiej linii. 25-latek ma być sprowadzony jako zawodnik mogący dostarczyć nieco innego profilu w środku pola, zapewniając siłę fizyczną, trzymanie pozycji i wytrzymałość. Mundo Deportivo uważa, że jest bardzo pracowity i w drodze do swojego rozwoju chętnie wysłuchuje rad trenerów oraz analizuje swoje występy pod kątem ewentualnej poprawy i korekty błędów.

Pozyskanie Kessiégo może jednak mieć negatywne konsekwencje dla Nico Gonzáleza. Pozycja Sergio Busquetsa, Frenkiego de Jonga, Pedriego i Gaviego jest niezaprzeczalna, więc to 20-latek prawdopodobnie straci minuty po przybyciu Iworyjczyka. Nico w tym sezonie wystąpił w 34 spotkaniach, ale w większości pojawiał się na boisku z ławki, a w LaLidze ostatnim razem zagrał w wyjściowym składzie 8 stycznia.

AKTUALIZACJA

15:17 Fabrizio Romano poinformował, że Franck Kessie podpisał kontrakt z Barceloną do 2026 roku. Pomocnik ma otrzymywać 6,5 miliona euro netto + 500 tysięcy zmiennych. Wcześniej Gerard Romero twierdził, że Barcelona ustaliła zarobki nowych wzmocnień na 4-4,5 miliona kwoty stałej i zmiennych, dzięki którym pensja może sięgnąć w najlepszym przypadku 6-6,5 miliona. Ma to dotyczyć zarówno Kessiego, jak i Christensena.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nikt nie był przekonany do transferu: Adamy, ferran i auby a tu proszę jak grają. I teraz kolejne płaczki i żale yhh. Dajcie chłopakowi pograć potem oceniajcie. Jeśli xavi go chce to znaczy że ma na niego plan i widzi go w kadrze, ja mu kibicuje i 3mam kciuki :)

@Desperados21 do ferrana nadal nie jestem xd
« Powrót do wszystkich komentarzy