Ronald Araujo: Będę grać tam, gdzie trener mnie potrzebuje

Dariusz Maruszczak

20 marca 2022, 23:50

Barca TV

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo po El Clásico udzielił krótkiego wywiadu Barça TV, w którym nie ukrywał zadowolenia z wysokiej wygranej drużyny.

[Barça TV] Strzeliłeś gola na Bernabéu. To najlepsze, co można osiągnąć?

Strzelenie gola było ważne, aby pomóc zespołowi, zwłaszcza w takim meczu jak ten, przeciwko wielkiemu rywalowi. Przede wszystkim najważniejsze było jednak wygranie spotkania. Pomoc w tym drużynie poprzez zdobycie bramki to ogromna radość. Daje mi to szczęście, zwłaszcza gdy przypomnę sobie całą pracę, jaką wykonałem, żeby tu być i grać w takich spotkaniach.

Grałeś na pozycji prawego obrońcy naprzeciw Viniciusa. Jak poszło?

Byłem przygotowany do gry na boku. Dam z siebie wszystko tam, gdzie przyjdzie mi występować. Jestem obrońcą, ale mogę grać też na boku i pomagam tam, gdzie trener mnie potrzebuje. Wiedzieliśmy, że z Viniciusem będzie ciężko, ponieważ to świetny zawodnik, ale wierzę w swoje umiejętności i ta decyzja trenera poskutkowała dobrze.

Coraz bardziej cieszyliście się grą wraz z upływem minut?

Tak, bardzo się cieszyliśmy, to był piękny mecz. Zwycięstwo było ważne dla zespołu i naszego rozwoju. Wyszło to wszystko, nad czym pracowaliśmy w ciągu tygodnia, co oglądaliśmy na wideo. Jesteśmy zadowoleni.

Jaki jest nastrój w szatni?

Jest bardzo podekscytowana i szczęśliwa. To zwycięstwo było uderzeniem pięścią w stół, chcemy przez to powiedzieć, że możemy. Musimy kontynuować pracę z pokorą. Zostało jeszcze wiele meczów do końca sezonu, ale taka wygrana jest ważna dla nas i naszych kibiców.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

3,5 melonasów na sezon i zostajesz ,o premii pomyślimy.
« Powrót do wszystkich komentarzy