Real - Barcelona: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Błażej Gwozdowski

20 marca 2022, 23:11

38 komentarzy

Real Madryt CF

RMA

Herb Real Madryt CF

0:4

Herb Real Madryt CF

FC Barcelona

FCB

  • 29', 51' Pierre-Emerick Aubameyang 
  • 38' Ronald Araujo 
  • 47' Ferran Torres 

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty dzisiejszego Klasyku zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: plan Xaviego zadziałał i przejdzie do historii 

Xavi przewidział na dzisiejsze spotkanie ustawienie maksymalizujące opcje rozegrania piłki od tyłu, co okazało się kluczowe. Piłkarzom bardzo łatwo było znaleźć opcje do rozegrania, a brylował w tym Éric García. Liczba tworzonych okazji dzięki sprawnemu ominięciu pressingu Realu była wręcz porażająca. Cały zespół zaprezentował się pod tym względem wręcz doskonale i całkowicie zasłużył na wysokie zwycięstwo. Strzelcy bramek i asystenci zapisali się oczywiście w najważniejszych statystykach, ale wyróżnianie kogokolwiek byłoby nietaktem. Dziś wygrał zespół - Barcelona. Do wielu historycznych zwycięstw w Klasykach ekipa Xaviego dołożyła kolejny wielki triumf na Santiago Bernabéu. Dziękujemy!

Najgorsze: sędzia mylił się w pierwszej połowie

Jeśli można mieć do czegoś zastrzeżenia po takim meczu, to do sędziego. W pierwszej połowie powinien pokazać przynajmniej żółtą kartkę Aubameyangowi, a później oszczędził także Pedriego, który dopuścił się taktycznego przewinienia. Żółtą kartkę za zawstydzającą próbę wymuszenia rzutu karnego powinien zobaczyć również Vinicius. Poza tym można powiedzieć, że ten wieczór był po prostu doskonały.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najgorsze? Brak wyniku 0:5 lub 0:6. Szkoda. Sytuacje ku temu były doskonałe i to nawet biorąc pod uwagę fakt, że gra zupełnie siadła po 60. minucie.
« Powrót do wszystkich komentarzy