Jordi Alba: Jedziemy na Bernabéu, by wygrać i dalej walczyć o mistrzostwo

Julia Cicha

19 marca 2022, 11:30

MD, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

W wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji Jordi Alba opowiedział o swojej karierze oraz o jutrzejszym El Clásico.

- To mecz roku, naszym celem jest wygrana, by dalej walczyć o mistrzostwo. El Clásico to mecz z bezpośrednim rywalem, który naznaczy resztę sezonu ligowego. Zgubiliśmy wiele punktów na wyjazdach, stąd bierze się nasza strata punktowa, ale teraz nasze odczucia są lepsze. Drużyna i kibice są zmotywowani. Mimo trudności, które mamy jako zespół i klub, odczucia są bardzo pozytywne.

 - Znałem już Xaviego z Barcelony oraz z reprezentacji. Jego zatrudnienie było wspaniałą wiadomością dla mnie i dla szatni. To trener, który daje dużo pewności siebie. Zna klub od dobrej i złej strony.

- Jestem bocznym obrońcą! Trudno jest mi strzelać gole. Oczywiście, że chciałbym zdobyć bramkę w El Clásico i wygrać mecz, bo wychowankowie bardzo intensywnie przeżywają te spotkania, ale nie jest to moją obsesją.

- Kolejny mundial będzie moim ostatnim. Jestem w bardzo dobrej formie i czekam na listę powołanych, by spróbować zdobyć mistrzostwo świata. Kiedy zakończę karierę, będzie ciężko, ale zostało mi jeszcze dużo czasu, bo dbam o siebie jak najmocniej. Wszystko dzieje się szybko, kiedy się starzejesz, doceniasz wszystko bardziej.

- Mówię młodym piłkarzom, żeby doceniali to, gdzie są, i dawali z siebie wszystko w każdym meczu. Jako culé mam nadzieję, że będziemy mieli jak najwięcej wychowanków, tak jak w poprzedniej epoce pełnej sukcesów. Mamy zawodników z wielką przyszłością, bardzo się cieszę patrząc na Gaviego, Pedriego…

- Z Messim dzieliliśmy wiele bardzo dobrych chwil na boisku i poza nim. To wspaniały piłkarz, najlepszy na świecie z dużą przewagą. Zostało mu jeszcze kilka lat dobrej gry. W dwumeczu z Realem można wygrać lub przegrać, ale Leo ma szacunek wszystkich. Szkoda, że odpadł, ale na pewno się podniesie i dalej będzie najlepszy w historii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po Mistrzostwo!

Dawać mnie już ten Klasyk!
konto usunięte

Bardzo niedoceniany piłkarz, szczególnie przez swoich "fanów".

Nie oszukujmy się .Nawet Real bez Benzemy jest nadal obecnie lepszy od Barcy.Po prostu chcą zarobić na biletach.CO to byłoby za el clasico gdy jedna z drużyn byłaby zdecydowanym faworytem.

"Mówię młodym piłkarzom, żeby doceniali to, gdzie są, i dawali z siebie wszystko w każdym meczu".
Jest taki werset w Biblii: skoro uczysz drugiego, nie uczysz samego siebie?

Oho, największy kozak w Barcy się odezwał;)

Messi może grać lepiej ale musi się wziąć ostro za przygotowanie fizyczne inaczej będzie efekt zdziadzienia.Nie miał normalnych okresów przygotowania w ostatnich 2 lat i to wychodzi.Taiże ten styl łażenia mu nie pomaga bo mózg do wysiłku nie jest przygotowany.Zespoł gra beż 1 zawodnika.Jesli chcę coś zrobić to to jedt do zmiany.Tylko czy jemu się chcę.
konto usunięte

Benzema nie zagra. Remis na spokojnie będzie

- Jordi, kto ty jestes?
- barcelonczyk maly xD

bańkę żebyś miał wyluzowaną, bo twoje zachowanie to czysty idiotyzm, szybko czacha płoni jak byle kibolowi ległej spod budki z piwem, takiemu co to mu się zdaje że jest honorowy z zasadami itd

Dobrze mówi, wygrywamy w niedzielę, później Real przegrywa kolejne 3 mecze, my 3 następne wygrywamy i zasiadamy na pierwszym miejscu w tabeli.
konto usunięte

Albę trochę poniosło xD xD xD
Real nie musi wygrać im wystarczy remis...

W pierwszej kolejności jedzcie po wygrana na Bernabeu… Co do walki o Mistrzostwo to jest pierwszy najważniejszy krok… A później trzeba grać swoje i niestety liczyć już tylko na błędy i poślizgi Realu. Niewątpliwie te jeszcze nadejdą, pytanie czy na tyle aby Barca w sezonie tak przejściowym była w stanie wywalczyć Mistrzostwo. Oby!

Coś czuję że Jordi jutro strzeli a jak nie to będzie asystował...;)