Luis Enrique: Jeśli Gerard Piqué chce i ma ochotę, może grać dla reprezentacji Hiszpanii

Mateusz Doniec

18 marca 2022, 17:00

Marca

22 komentarze

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique ogłosił powołania na dwa najbliższe towarzyskie mecze oraz skomentował je na konferencji prasowej. 51-latek zdecydował się powołać Érica Garcíę, Jordiego Albę, Pedriego,  Gaviego i  Ferrana Torresa z Barcelony. Zrezygnował natomiast z Adamy Traoré i Sergio Busquetsa.

Sergio Busquets: To moja osobista decyzja, że nie został powołany. To zawodnik, który zgromadził najwięcej minut. Oczekuję jego najlepszej wersji czerwcu, więc dałem mu odpocząć. Rozgrywa spektakularny sezon.

Pedri: Widzę jego ogromną poprawę. Wcześniej nie był tak regularny. To przyjemność oglądać zawodników takim profilu. Zapewnia wiele różnych elementów. Zachęca się go, aby częściej szukał okazji do zdobycia bramki. Jestem bardzo zadowolony z tego, że mam go w reprezentacji. Nie rozmawiałem o nim z Xavim. Myślę, że Pedri jest już zmęczony porównaniami do Iniesty, a teraz porównuje się go nawet do Messiego. On wie, jaką ma przed sobą drogę. I to jego droga, nie Iniesty czy Messiego.

Xavi: Lubię ofensywnych trenerów i Xavi jest jednym z nich. Nie ze względu na strzelanie goli, ale na wybory w składzie. Poszukujemy podobnych rzeczy, ale obaj wprowadzamy swoje niuanse.

Mecz w Barcelonie: Jesteśmy poza tematami politycznymi. Każde miejsce w Hiszpanii jest dobre dla reprezentacji. To tyczy się Barcelony i każdego innego miasta.

Gerard Piqué: Jest hiszpańskim piłkarzem, który spełnia wszystkie warunki powołania. Jeśli chce i ma ochotę, może zagrać dla reprezentacji Hiszpanii.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko, skoro Pique zakończył karierę reprezentacyjną, to znaczy, że nie chce.

Pique niech zrobi miejsce dla młodych w reprezentacji, w razie kłopotów niech będzie w rezerwie.

Busi I spektakularny wybierz jedno
konto usunięte

"Rozgrywa spektakularny sezon." szkoda ze tak mało ludzi to widzi.

Lucho ma farta ze Xavi do nas przyszedl, wielu naszych graczy zwiekszy forme i on ja wykozysta.

"ale oboje wprowadzamy swoje niuanse"
Który z trenerów jest kobietą?

Moglby Pique pograć w reprezentacji jeszcze na stare lata