Oficjalnie: Spotify nowym sponsorem głównym FC Barcelony!

Dariusz Maruszczak

15 marca 2022, 21:22

FCBarcelona.es

87 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona wreszcie potwierdziła zawarcie umowy sponsorskiej ze Spotify. Kontrakt będzie obowiązywał od sezonu 2022/2023.

Szwedzka firma zostanie głównym sponsorem klubu, a jej nazwa pojawi się na przedzie koszulek pierwszego zespołu męskiego i żeńskiego przez najbliższe cztery sezony. Spotify będzie też mogło reklamować się na trykotach treningowych, a porozumienie w tym zakresie obejmuje trzyletnią współpracę. Nowy główny sponsor Barcelony zyskał też prawa do nazwy stadionu, który od rozgrywek 2022/2023 będzie nazywał się Spotify Camp Nou.

Umowa została już podpisana przez zarząd FC Barcelony, ale musi zostać zatwierdzona na zgromadzeniu socios compromisarios, które odbędzie się 3 kwietnia. Głosowanie będzie przeprowadzone zdalnie, a wkrótce klub poda jego szczegóły.

Spotify zostało założone w 2006 roku przez Daniela Eka jako platforma do odtwarzania muzyki. Zrewolucjonizowała ona całą branżę, a obecnie liczy 406 milionów użytkowników i 180 milionów abonentów.

Joan Laporta nie ukrywał zadowolenia z porozumienia. – Czujemy się bardzo dumni, że możemy ogłosić pionierski sojusz z takim podmiotem stanowiącym punkt odniesienia na całym świecie jak Spotify. Ten związek pozwoli nam na dalsze przybliżanie klubu do jego kibiców i sprawienie, żeby poczuli się jeszcze bardziej częścią rodziny Barcelony poprzez unikalne doświadczenia, które pozwolą nam łączyć rozrywkę i futbol, umożliwiając nam jednocześnie dotarcie do większej liczby osób z całego świata. To także związek, w którym kontynuujemy postęp w tej nowej, rozpoczętej przez nas erze, która znów pokazuje innowacyjny charakter i ciągłe doskonalenie cechujące Barcelonę, co uczyniło klub unikatowym w skali światowej.

Na temat umowy wypowiedział się też dyrektor Spotify Alex Norstrom. – Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani partnerstwem z FC Barceloną, aby połączyć świat muzyki i futbolu. Od lipca nasza współpraca zapewni artystom, twórcom, graczom i kibicom globalną scenę na nowo nazwanym Spotify Camp Nou. Zawsze wykorzystywaliśmy nasze inwestycje marketingowe do wzmacniania twórców treści i artystów, a ta współpraca wniesie tę koncepcję na nowy poziom. Cieszymy się ze stworzenia nowych możliwości do nawiązania kontaktu z fanami Barcelony z całego świata. Misją Spotify jest odblokowanie ludzkiej kreatywności, pomaganie artystom w zarabianiu na życie dzięki swojej sztuce i nawiązaniu kontaktów z ich fanami. Wierzymy, że to partnerstwo stworzy wiele okazji do wypełnienia tej misji w wyjątkowy, pomysłowy i zaskakujący sposób.

FC Barcelona nie ujawniła, ile zarobi na porozumieniu ze Spotify, ale media szacują, że może otrzymywać 62,5 miliona euro rocznie (57,5 miliona za koszulki i 5 milionów za prawa do nazwy stadionu). Przypomnijmy, że za ten sezon Barca dostawała od sponsorów 32 miliony za reklamę na strojach. Portal 2Playbook już miesiąc temu wyliczył, jak nowa umowa ze Spotify ma się do poprzednich porozumień z Rakutenem i Beko. Pod tym linkiem można przeczytać artykuł poruszający ten temat. Cadena SER podaje zresztą nieco wyższą kwotę - 280 milionów w ciągu czterech lat, czyli 70 milionów za rok współpracy. Z kolei COPE informuje, że po zakończeniu przebudowy Camp Nou zyski Barcelony z umowy przekroczą 70 milionów euro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartomeu doprowadził do tego ,że Barca musiała sprzedać nawet nazwę stadionu.Oby zgnił w więzieniu za to co zrobił z tym klubem.Plus za to ,że zamiast petrodollarów jest normalna firma a nie kolejne emirates.
« Powrót do wszystkich komentarzy