Cadena SER: Franck Kessie podpisał wczoraj kontrakt z Barceloną [Aktualizacja 17:49]

Dariusz Maruszczak

15 marca 2022, 11:17

Cadena SER, Jijantes, Sport

165 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennikarz Gerard Romero poinformował dziś, że Barcelona doszła wczoraj do ostatecznego porozumienia z Franckiem Kessiem. Wszystko wskazuje na to, że pomocnik Milanu w lecie dołączy do Barcelony.

Adria Albets z Cadena SER dodaje wręcz, że Kessie już wczoraj wieczorem podpisał kontrakt z Barceloną na najbliższe lata. 25-latek miał różne propozycje, w tym z obecnego klubu, ale miał zdecydować się na przybycie na Camp Nou. Zgodnie z informacjami medialnymi sam Xavi chce Kessiego w swoim zespole i kontaktował się nawet z piłkarzem kilka tygodni temu. Zarobki Iworyjczyka w Blaugranie szacuje się na około 6 milionów euro rocznie. Wspomniany Romero podaje kwotę 4 milionów euro + 2,5 miliona w zmiennych netto. Według Sportu Barça zaoferowała zawodnikowi najlepszą propozycję na poziomie finansowym.

Kataloński dziennik donosi, że Barcelona była zainteresowana pozyskaniem Kessiego już poprzedniego lata, ale Ronald Koeman i dyrekcja sportowa wykluczyli takie posunięcie, ponieważ nie byli przekonani co do jakości technicznej pomocnika i jego ceny. Rozmowy zostały wznowione w grudniu, a Mateu Alemany i Jordi Cruyff poparli sprowadzenie 25-latka. Kessie może grać na każdej pozycji w drugiej linii, charakteryzuje się siłą fizyczną, pracą na całym boisku i zdolnością wykańczania akcji. Potrafi pomóc drużynie zarówno pod własnym polem karnym, jak i w okolicach „szesnastki” rywala, choć nie jest graczem tak technicznym jak pozostali pomocnicy Blaugrany.

Kessie nie będzie jedynym piłkarzem, który dołączy do Barcelony w lecie. Już kilka dni temu media wskazywały, że Barça jest już dogadana z Andreasem Christensenem, a na celowniku są też César Azpilicueta czy Noussair Mazraoui. Według Fabrizio Romano ostatni z wymienionych otrzymał ofertę wynoszącą 3,7-4 miliona euro stałej kwoty, a jego zarobki mogą sięgnąć 5 milionów netto w przypadku realizacji określonych celów. Matteo Moretto potwierdza doniesienia Sportu, że Mazraoui wybrał już ofertę Barcelony, mimo zainteresowania innych klubów.

Aktualizacja

17:49 Jak podaje Fabrizio Romano, Xavi był kluczowy w negocjacjach Kessiego z Barceloną. Pomocnik odrzucił dwie korzystniejsze finansowo oferty z Premier League, aby przybyć na Camp Nou. Dziennikarz informuje, że kontrakt nie został jeszcze podpisany, choć doszło do ustnego porozumienia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam mieszane uczucia, ale jak Pan Trener Xavi ma na niego pomysł, to jestem spokojny. Młody, solidny pracuś podpisany za darmo i grający nie za kokosy. Często krytykujemy Barcę za spóźnione transfery Auby czy Aguero bądź sondowanie teraz Salaha czy nawet Roberta, ale jak bierzemy kogoś przed szczytem możliwości, to też marudzimy. Może to TEN transfer.
« Powrót do wszystkich komentarzy