Jordi Cruyff: To zwycięstwo jest sygnałem tego, w jakiej formie znajduje się Barca

Maciej Łoś

13 marca 2022, 23:20

Barca TV

2 komentarze

Jordi Cruyff wypowiedział się na gorąco po zwycięstwie Barçy 4:0 nad Osasuną. Holender uważa, że to zwycięstwo jest sygnałem, w jakiej formie jest drużyna.

[Barça TV] Dziś Barça zaliczyła czyste konto, zdominowała rywala i strzeliła mu cztery gole. Co jest dla ciebie najważniejsze?

Znakomita pierwsza połowa jest dowodem na to, że zespół wyszedł na ten mecz w bardzo bojowym nastroju i miał dziś dużą skuteczność w ataku. Można było strzelić więcej goli, ale wynik 3:0 do przerwy jest sygnałem, w jakiej formie jest Barca. Nasi rywale wygrali swoje mecze i mieliśmy presję, ale wygraliśmy i chcemy powtarzać to w kolejnych spotkaniach.

Czy to dobra odpowiedź na remis z Galatasarayem?

Na pewno tak, do tego jest to potwierdzenie dobrej formy drużyny. Zawodnicy wiedzą, że nigdy nie mogą stracić koncentracji, bo czasem pięć złych minut skutkuje stratą punktów.

Ferran Torres ustrzelił dziś dublet. Jak bardzo może jeszcze pomóc drużynie?

Najważniejsze jest dla mnie, by ofensywni piłkarze mieli okazje do strzelania goli. Okazje marnują tylko ci, którzy je mają. Ci, którzy oglądają mecze z góry, mogą tylko komentować. Dlatego uważam, że dopóki Ferran ma okazje do strzelania, to dobry znak i sygnał, że niedługo będą wpadać kolejne bramki.

Ousmane Dembélé zanotował pięć asyst w ostatnich czterech meczach. Co o nim sądzisz?

Myślę, że jest bardzo profesjonalnym piłkarzem. Wiele klubów ma graczy, którym kończą się kontrakty, ale ci zawodnicy dają z siebie wszystko przez te ostatnie miesiące. Ousmane bardzo pomaga drużynie i to jest świetna wiadomość dla wszystkich.

To zwycięstwo pomaga zachować optymizm przed rewanżem z Galatasarayem i pojedynkiem z Realem Madryt?

Myślę, że tak. Wróciliśmy do tego, jak gra Barça od kilku miesięcy. To pozwala podchodzić do rewanżu z większym spokojem. To na pewno będzie trudny pojedynek na wymagającym terenie, ale chcemy zagrać tak jak dzisiaj i wygrać.

I lecimy w hurraoptymizm xD W tej Hiszpanii znają pojęcie zdrowego rozsądku? XD

Muszę się z nim zgodzić. Utrzeć nosa jeszcze Realowi, wcześniej wygrać w Turcji i sądzę, że ten zespół zyska bardzo, ale to bardzo dużo spokoju i kolejną dawkę pewności siebie, że kierunek obrany przez Xaviego jest wyborny. Oby!