Jagoba Arrasate: Wiemy, że przeciwnik będzie miał około 70% posiadania piłki

Julia Cicha

12 marca 2022, 16:56

Marca, AS

2 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Osasuny Jagoba Arrasate przyznał, że to Barcelona będzie prowadziła jutro grę, ale i tak liczy na możliwość wywiezienia z Camp Nou punktów.

Podchodzicie do tego meczu bez problemów, które mieliście wcześniej.

Jutro zaczną się problemy związane z myśleniem, jak uzyskać dobry rezultat. Gramy na trudnym terenie przeciwko rywalowi, który jest formie. Musimy zrobić wszystko bardzo, bardzo dobrze, żeby mieć szansę.

Jak będziecie atakować?

Musimy uprościć sprawę. Tak jak mówiłem ostatnio, wiemy, że przeciwnik będzie miał około 70% posiadania piłki. Dla nas priorytetem musi być organizacja w obronie i minimalizowanie okazji rywala. Później, w ramach naszego posiadania piłki, musimy wiedzieć, co robić, by go skrzywdzić. Łatwo się to mówi, ale trudno jest to zrobić.

Barcelona to obecnie zespół, który najtrudniej zaatakować.

Tak, to najbardziej kompletna drużyna, ma najwięcej opcji. Mimo że gra tym samym ustawieniem, wcześniej brakowało jej pewności w ataku. Teraz z łatwością strzela gole, ponieważ ma piłkarzy, którzy zaburzają równowagę.

Co najbardziej cię martwi?

Poradzenie sobie z przewagą Barçy, którą wypracowuje sobie po wyprowadzeniu piłki i dzięki pomocnikom. Oni są w stanie wyjść i podać do napastników, wtedy trudno jest wstrzymać akcję. Mamy sposoby na poradzenie sobie z tym. Jeśli nam się uda, będziemy mieli większe szanse na dobry wynik.

Jak zatrzymać Barcelonę?

Wystawiłbym jednego piłkarza więcej, ale w jedenastkę będziemy musieli sprawdzić, kto jest w najlepszej dyspozycji. Barcelona jest dobra w grze środkiem i skrzydłami. Ma różne opcje, ponieważ boczni obrońcy zamiast grać szeroko czasem schodzą do środka i szukają akcji jeden na jeden ze skrzydłowymi. Musimy mieć to wszystko na uwadze, by móc zagrozić przeciwnikom, mieć piłkę i zagrywać ją za plecy. Inaczej mecz będzie bardzo monotonny.

Utrzymanie: Wiemy, że z 35 punktami jesteśmy w dobrej sytuacji. Brakuje nam jednego zwycięstwa, by zapewnić sobie utrzymanie. Jesteśmy ambitni i chcemy zakończyć sezon jak najwyżej w tabeli.

Galatasaray: Turcy grali dobrze, ale Barça mogła wygrać. Trudno jest, by wielkie drużyny zagrały nie najlepiej dwa razy z rzędu. Barcelona nie była skuteczna, ale ja oczekuję jutro jej najlepszej wersji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

no , to są ważne informacje

Autobus w polu karnym się szykuje