Marc-André ter Stegen: W takich spotkaniach przede wszystkim trzeba być cierpliwym

Mateusz Doniec

6 marca 2022, 18:34

Barca TV

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Marc-André ter Stegen obronił w spotkaniu z Elche kilka groźnych strzałów, lecz znów zawiódł przy straconym golu. Niemiec przyznał, że Barça dominowała w meczu i pokazała też, że umie cierpieć.

Barça TV: Jak ocenisz to spotkanie?

Ter Stegen: To był bardzo trudny mecz, bo zawodnicy Elche czekają zazwyczaj na jedną czy dwie szanse. My musimy walczyć cały mecz i zrobić wszystko, aby wygrać. Oni grali dobrze, ale my dominowaliśmy, szczególnie w drugiej połowie, i udało nam się wywalczyć trzy punkty.

Awansowaliście na trzecie miejsce w tabeli…

Musimy skupić się na sobie i wygrywać kolejne mecze. Jestem zadowolony z tego, co udało nam się zrobić w drugiej połowie. Musimy iść dalej tą drogą i nie możemy nawet myśleć o tym, aby obniżyć intensywność.

Co było kluczowe do tego zwycięstwa?

Przede wszystkim chodzi o cierpliwość, tym bardziej, jeśli traci się gola jako pierwszy. Trzeba na początku wyrównać i dopiero walczyć o zwycięstwo. Zawodnicy Elche też mieli swoje okazje, ale wykonaliśmy dobrą pracę w drugiej połowie.

Czy zespół musi umieć cierpieć?

Tak, zdecydowanie. Chodzi o progres. Zawodnicy nabierają doświadczenia. To pomaga przywrócić stabilność w takich momentach. To nie jest proste. Dziś wykonaliśmy bardzo dobrą pracę i mam nadzieję, że nadal będziemy tak pracować i wygrywać spotkania.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tutaj sami bramkarze są na tym forum... Ogarnijcie się trochę bo Marc zasługuję na coś więcej niż narzekanie bo tylu latach ile nam pomagał. Nie uważam, że to najgorsza obsadzona pozycja u Nas na boisku. Dzisiejsza bramka to nie była "szmata" tylko precyzyjny strzał, minimalnie mu brakowało ale bez jaj że to musiał wyciągnąć. Piłkarze marnują 100% sytuacje i jakoś się na nich nie sraci... Oprócz bramki bronił pewnie. Jak ktoś nie pamięta to niech sobie przypomni czasy Valdesa i jego nie pewność ale był wychowankiem Barcelony i na niego stawiali. Trochę szacunku i obserwacji bo jak sobie prześledzicie ostatnio bramkarzy to wszyscy zaliczyli z czołówki spadek formy. Taki jest ten sport

Trzeba być cierpliwym.
Szczególnie do Ciebie Marc..

Bramka jego, ale później wyciągnął ładnie.