Čeferin: Jeśli kluby Superligi będą grać w swoich zawodach, to nie będą uczestniczyć w naszych

Łukasz Lewtak

3 marca 2022, 15:01

AS

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Podczas telekonferencji zorganizowanej przez Financial Times prezes UEFA Aleksander Čeferin po raz kolejny zagroził klubom Superligi i skrytykował ten projekt, podobnie jak pomysł, aby mistrzostwa świata odbywały się co dwa lata.

Trudny okres: "W czasie pandemii każdego dnia mieliśmy do czynienia z sytuacjami krytycznymi. Niektóre kluby wymyśliły rozgrywki Superligi... i musieliśmy sobie z tym poradzić. Teraz mamy wojnę w Ukrainie, która jest najtrudniejszą sytuacją, z jaką mieliśmy do czynienia".

Ukraina: "Nikt z mojego otoczenia nie spodziewał się, że dojdzie do wojny. Przez 48 godzin byłem pod telefonem, aby pomóc zawodnikom i trenerom w wydostaniu się z Ukrainy. Rozmawiałem z władzami, które nie potrafiły mi pomóc. Nie mogły zagwarantować im bezpieczeństwa. Powiedziano mi, że najlepiej będzie, jeśli zostaną tam, gdzie są, że to jest najbezpieczniejsze. W ostatnich dniach przyjąłem dwóch piłkarzy".

Rosja: "W tej chwili nie można przewidzieć, kiedy Rosja wróci do rywalizacji. Nie potrafię odpowiedzieć, kiedy może wrócić i na jakich warunkach".

Superliga: "Rozmawianie o Superlidze to nie jest rozmawianie o piłce nożnej. Mam dość rozmawiania o tym. Najpierw było to w środku pandemii, teraz w środku wojny pojawia się nowy projekt. Kiedy dzielimy się naszą pracą, kiedy my ciężko pracujemy, oni wymyślają coś takiego. To nonsens. Jeden z nich zadzwonił do mnie z przeprosinami, a teraz znowu to robią. Krytykują ECA i UEFA, ale ja mam dowody, że bronili ich na tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek Superligi. Jeśli będą grać w swoich zawodach, to nie będą uczestniczyć w naszych".

Nowa Liga Mistrzów: "Są rzeczy, które musimy jeszcze wyjaśnić, ale nowa Liga Mistrzów nie będzie miała nic wspólnego z obecną. Kalendarz jest bardzo wypełniony, a do tego dochodzi jeszcze stabilność klubów, zwłaszcza tych średniej wielkości. Nie chodzi o UEFA, tylko o kluby".

Mistrzostwa świata rozgrywane co dwa lata: "Nie ma sensu organizować mistrzostw świata co dwa lata i dzięki Bogu FIFA zdała sobie z tego sprawę. Będziemy prowadzić negocjacje tak długo, jak długo mistrzostwa świata rozgrywane co dwa lata nie będą przedmiotem obrad".

Powrót meczów towarzyskich: "Ciekawie jest grać między narodami z różnych konfederacji. Pracuję nad tym z FIFA".

Piłka nożna kobiet: "Piłka nożna kobiet to niesamowita inwestycja. Nie tracimy pieniędzy. Mistrzostwa Europy w Anglii będą najlepsze w historii".

Straty: "Piłka nożna to nie jest normalny biznes. Nie patrzy się tylko na liczby, trzeba też wygrywać, a czasami kluby wychodzą poza ramy. Nie chodzi tylko o pandemię. Niektórzy menedżerowie nie zarządzali dobrze swoimi klubami".

Kalendarz bez Rosji: "Decyzją naszego komitetu wszystkie sekcje rosyjskich drużyn narodowych są wyłączone z rozgrywek. Będę musiał przedyskutować to z dyrektorem ds. rozgrywek, co stanie się w następnym losowaniu"

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli Superliga powstanie i oby to UEFA padnie na pysk i oby tak się stało
« Powrót do wszystkich komentarzy