Sport: Barça chce jak najszybciej dojść do porozumienia z Christensenem

Julia Cicha

2 marca 2022, 20:06

Sport

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport podaje dziś kolejne szczegóły rozmów FC Barcelony z Andréasem Christensenem. Klub jest już podobno bardzo blisko osiągnięcia porozumienia i właśnie poprawił złożoną wcześniej ofertę.

Barça miała zaproponować obrońcy umowę na pięć lat, a nie jak poprzednio – na cztery. Katalończycy chcą jak najszybciej załatwić sprawę i w tym celu Mateu Alemany i Jordi Cruyff polecieli niedawno do Londynu. Nastroje są optymistyczne, ale Barcelona chce otrzymać wstępne porozumienie na piśmie, by gracz jej później nie uciekł. W walce o Duńczyka pozostaje Bayern Monachium, choć zdaniem niektórych mediów miał on właśnie zrezygnować z defensora. Dodatkowym czynnikiem przyspieszającym chęć domknięcia operacji jest niepewna sytuacja Chelsea wobec wojny w Ukrainie.

Wiele wskazuje na to, że Christensen rzeczywiście trafi latem na Camp Nou. Gustavo Poyet pokusił się więc na antenie COPE o ocenę jego szans na odniesienie sukcesu: - nie przyjdzie mu łatwo grać w pierwszym składzie. To zależy od tego, czego chce Xavi i co wydarzy się z innymi stoperami. Na początku sezonu Tuchel wybrał Thiago Silvę, Rudigera i Christensena, ale teraz ten ostatni nie gra już we wszystkich meczach. Coś musi poprawić. Ma jednak profil odpowiedni dla Barcelony. Wobec konkurencji w postaci Piqué, Araujo i Érica Garcíi podniesie swój poziom.

Sport zauważa przy okazji, że Christensen jest wg Transfermarkt wart 35 mln euro. Można więc stwierdzić, że Barcelona „zaoszczędziłaby” taką kwotę, sprowadzając go za darmo. Z kolei wartość Kessiego, którym również interesują się Katalończycy, to aż 48 mln euro.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby przyszedł razem z Azpilicuetą .

Xavi, Laporta i Alemany = swietne transfery

Jak za darmo i za sensowną pensję, to wydaje się dobrym wzmocnieniem.

Teraz jak jest akcja sprzedaży Chelsea to jeszcze bardziej wierzę w powodzenie tego transferu.

Dobre wzmocnienie za „darmo”. Trzymam kciuki oby jak najszybciej dopięli ten transfer

dawac go do nas :)