Luciano Spalletti: Nie jestem tak dobry jak Xavi

Łukasz Lewtak

25 lutego 2022, 09:45

AS

9 komentarzy

Fot. Getty Imges

Po przegranym przez Napoli 2:4 rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy z Barceloną szkoleniowiec włoskiej drużyny Luciano Spalletti przyznał się do błędów oraz powiedział, że nie jest tak dobrym trenerem jak Xavi.

Mecz: Barça skorzystała z początkowego błędu i wspaniałego gola De Jonga. To był wstyd, a ja jestem pierwszą osobą, którą można obwiniać, gdy zespół nie ma odpowiedniego nastawienia. Nie udało nam się wyjść spod wysokiego pressingu, popełniliśmy więcej błędów niż zwykle. Nie jestem tak dobry jak Xavi, który wygrał, jestem realistą. Ta porażka nie obniża mojego poziomu jako trenera, gratuluję Xaviemu i idziemy dalej. Dałem mu też prezent, Pulcinellę. Zawsze wręczam to moim kolegom, którzy przyjeżdżają do Neapolu.

Insigne: Oceńmy to, co się stało, nie zatapiając się w wyniku. Insigne to zawodnik, który dokonał wielkich rzeczy. Wielu docenia to, co zrobił w barwach Napoli. Gwizdy są nieliczne. Potrzebujemy go do końca sezonu.

Maradona: Współczujemy kibicom i Maradonie. Jestem pewien, że oglądał ten mecz...

Calcio: Nie mamy możliwości wystawienia tych wszystkich zawodników, których wystawiła Barça, a ich obecność mogłaby odmienić losy meczu. Jednak włoski futbol ma się coraz lepiej. Widzę, że drużyny naciskają wysoko. Mogliśmy poczekać na rywali na skraju pola karnego, ale rzuciliśmy im wyzwanie i ponieśliśmy konsekwencje...

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niespotykane zachowanie. Wielkie brawa panie Luciano.
« Powrót do wszystkich komentarzy