AS: Wielu piłkarzy Barcelony trenuje w dniach wolnych od pracy

Julia Cicha

21 lutego 2022, 21:30

AS

24 komentarze

Fot. Getty Images

Po przyjściu Xaviego Hernándeza w rutynie treningowej Barcelony wprowadzono sporo zmian, a w ostatnich tygodniach, jak zauważa AS, powstała nowa inicjatywa polegająca na częstych dobrowolnych treningach piłkarzy w dniach wolnych.

W dni wolne z definicji zawodnicy nie mają obowiązku wykonywania żadnych ćwiczeń ani przyjazdu do klubowych obiektów. Jest to jednak zalecane w przypadku graczy, którzy są nieco opóźnieni pod względem przygotowania fizycznego lub mają jakieś dolegliwości. Podczas takich sesji wykonywane są dużo bardziej spersonalizowane ćwiczenia, które znacznie pomagają piłkarzom. W minionym tygodniu we wtorek mimo dnia przerwy w Ciutat Esportiva pojawiło się aż dziewięciu zawodników, w tym oczywiście kontuzjowani. Byli wśród niech Sergi Roberto, Ronald Araujo, Clement Lenglet, Memphis Depay, Sergio Busquets, Gerard Piqué, Jordi Alba, Ter Stegen, Éric García i Adama Traoré. Jak widać, zaangażowanie pokazują także kapitanowie zespołu.

Listę powołanych na rewanż z Napoli poznamy w środę rano przed wylotem do Neapolu. Raczej nie znajdą się na niej Memphis i Lenglet, którzy powinni wrócić na starcie z Athletikiem. Dani Alves, Ferran Jutglà i Ez Abde nie są zarejestrowani do gry w Lidze Europy, a na listę po zawieszeniu powinien wrócić Gerard Piqué. Na godzinę 19 zaplanowano trening, a 45 minut wcześniej Xavi i jeden z graczy wezmą udział w konferencji prasowej.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trzeba było tego Komana wywalić po sezonie, a nie robić mu jakieś sezony przejściowe. Xavi jest w gorszej sytuacj, a udało mu się trochę to ogarnąć.

Powiem Wam tak: jest to bardzo dobry znak. To znaczy, że gra znowu zaczęła sprawiać im przyjemność i nie jest tylko smutnym obowiązkiem. Znowu chcą wspólnie bawiąc się grą w piłkę. To też było widać w meczu z Valencią. Jest dobrze. Trzeba tylko kibiców Realu uciszyć (chodzi mi o narzekających na Torresa, Busquetsa, Albę i wielu innych) i będzie git.

Nie mogę zrozumieć fenomenu treningu w dniach wolnych: jeżeli są profesjonalistami, to wtedy kiedy powinni trenować nie powinni mieć dni wolnych, a z kolei wtedy kiedy nie powinni trenować, to nie powinni trenować xD

Busquets zamiast na boisku, to powinien być w siłowni zamknięty ;)

wstyd, że nie ma w tym gronie Riquiego Puiga. Bronilem go dlugo, ale jak widać jemu bardziej zależy na byciu w Barcelonie niż jakimkolwiek powalczeniu jeszcze o skład. Gdyby głowa nadążała w tym przypadku za umiejętnościami to mógłby zrobić karierę a skończy pewnie gorzej niż Alena.

Widać komu zależy na pozostaniu.
Też sposób na pokazanie się trenerowi że chce.
Miałem cichą nadzieję że pojawi się nazwisko Dembele, ale cóż. Gość już gra żeby dograć do końca i odejść.

Wiem że troche na inny temat...
Na marginesie mam mega mieszane uczucia, bo raz biję brawo przed telewizorem a zaraz potem jest tak irytujący na boisku że szok.
Z dwojga złego lepiej chyba jak odejdzie

"Nieco opóźnieni..." wiem wyjęte z kontekstu i całego zdania ale bekowo brzmi:)