Mundo Deportivo: Nike bada sytuację z koszulką Ferrana Torresa

Maciej Łoś

19 lutego 2022, 14:30

Mundo Deportivo, Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Nietypowa sytuacja z niekompletną koszulką Ferrana Torresa w meczu z Napoli stała się obiektem wewnętrznego śledztwa w firmie Nike. Barça również chce dowiedzieć się, dlaczego doszło do takiego błędu.

Po tym, jak Ferran Torres strzelił gola z rzutu karnego w meczu z Napoli, kibice na całym świecie zwrócili uwagę na to, że na koszulce Hiszpana nie ma herbu Barcelony oraz loga firmy Nike. Okazało się, że zawodnik zmienił trykot w przerwie i nie zauważył, że jest on niekompletny.

Dlaczego doszło do takiej sytuacji? Jak zaznacza Mundo Deportivo, każdy zawodnik ma przygotowane trzy koszulki na mecz: po jednej na każdą połowę i trzecią zapasową w razie zniszczenia któregoś z pierwszych dwóch trykotów. Przed meczem na stroje naprasowuje się nazwiska zawodników uprawnionych do gry, zwraca się także uwagę na to, by miały one na rękawach logotypy właściwych rozgrywek. Następnie koszulki umieszcza się nazwiskami do góry przed szafkami poszczególnych graczy. Piłkarze zwykle zmieniają strój w przerwie z powodu przepocenia. Tak właśnie zrobił Ferran Torres, ale ani on, ani osoba odpowiedzialna za przygotowanie trykotów nie zauważyli, że koszulka na drugą połowę jest niekompletna. Dwa pozostałe stroje miał herb i logo Nike na swoim miejscu.

Ferran wyszedł na drugą połowę meczu nie łamiąc regulaminu rozgrywek, które wymagają, by na koszulkach były poprawnie zapisane nazwisko i numer piłkarza, ale jednocześnie nie nakazują posiadania herbu i logotypu firmy odzieżowej. Mimo to Barça i Nike podeszły do sprawy poważnie i nie chcą, żeby podobna sytuacja więcej się powtórzyła. Firma przeprowadza wewnętrzne śledztwo, które ma odpowiedzieć na pytanie, kto popełnił błąd i dlaczego koszulka Hiszpana była niekompletna.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda mi tylko osoby za to odpowiedzialnej, bo jak znam życie jest to osoba ostatnia w hierarchii i bez skrupułów wywalą ją z pracy za taką glupote.
Dodam tylko, że oglądałem mecz i nawet tego nie zauważyłem..... widziałem za to pudła Tego Pana :/

@gacek Otóż to. Z pewnością niewiele osób w ogóle to zauważyło ( ja w ogóle nie zwróciłem na to uwagi..) a jakiś pracownik który ma tam pełne ręce roboty poniesie srogie konsekwencje...ciekawe czy usłyszymy kiedyś o tym.

@gacek a pudla mialy logo czy też ktoś dal ciała? ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy