Barcelona - Napoli: najlepsze, najgorsze wg FCBarca.com

Redakcja

17 lutego 2022, 23:15

75 komentarzy

Jakie były najlepsze i najgorsze aspekty meczu przeciwko Napoli zdaniem Redakcji FCBarca.com?

Najlepsze: sytuacji bez liku

Barcelona, mimo że pierwsza straciła bramkę i przegrywała do przerwy, ani na chwilę nie przestała atakować. Gra toczyła się niemal wyłącznie na połowie gości, a sporo ataków Barçy pachniało bramką. Gol mógł paść już po dwóch minutach gry po mocnym strzale Pedriego, później w kolejne akcje zaangażowani byli niemal wszyscy gracze ataku i drugiej linii. Xavi promuje ofensywną postawę i to widać w każdym spotkaniu,

Najgorsze: fatalna skuteczność

Jeden gol, pięć strzałów celnych i aż dwanaście uderzeń poza światło bramki - z takim bilansem Barcelona zakończyła dzisiejsze zawody. Szczególnie niezadowolony mógł być Ferran Torres, który co prawda trafił do siatki po strzale z - powiedzmy sobie szczerze - bardzo kontrowersyjnej jedenastki, ale mógł i powinien skompletować hat-tricka. Nic dziwnego, że po meczu młody napastnik wyglądał, jakby przegrał finał tych rozgrywek. Barça musi popracować nad tym elementem, szczególnie w kontekście najbliższych, niezwykle wymagających spotkań.

Najlepsze : Pedri
Najgorsze : Xavi i jego wystawianie zawodników wg sympatii, nazwiska i statutu

@Naturopata jest menadżerem - ma się kierować Twoim widzimisie?

@Naturopata
W weekend powinien zadzwonic do ciebie przy ustalaniu skladu??

@Muhitos mnie zastanawia kogo w tym meczu wystawił po sympatii, może kogoś z obrońców jak na ławce dostępny był tylko Dest? a może ktoś z ataku po 2-3 tygodniach grania zgarnął taką sympatie u Xaviego i dostał miejsce w składzie ;d nawet już Busquets usiadł na ławce, a to raczej o niego ludzie się najczęściej czepiali jeśli chodzi o granie za nazwisko czy sympatie xd

@Muhitos
@marcinnikt
@lipaaa33
To już nie pamiętacie jak mówił, że będą grać najlepsi bez względu na nazwisko czy statut ? De Jong powinien grać od początku, to zawodnik o najwyższej formie.

@Naturopata De Jong powinien grać nie wiecej niż 15 minut w meczu, jest idealnym jokerem, a nie napadziorem, ktory moze kreowac okazje przez 90 minut

@winiola grał od początku i zdobył bramkę. Od jakiegoś czasu mamy DUŻY problem ze skutecznością. Najskuteczniejszy siedzi na ławce, a ten najgorszy wciąż gra i to 90 minut.

@Naturopata mimo wszystko wydaje mi sie, że Xavi widzi w nim po prostu tego gościa od zadań specjalnych w końcówkach... przecież dobrze wiemy że z nim można grać tylko na główki praktycznie, o dojściu do podań prostopadłych bym nie liczył, dlatego na końcówki wydaje sie idealny jak już obrona stoi zamurowana