Luciano Spalletti: Barcelona zasłużyła na wyrównanie, ale ten karny był nieistniejący

17 lutego 2022, 22:14

AS

23 komentarze

Trener Napoli Luciano Spalletti ocenił dzisiejszy mecz na konferencji prasowej oraz przyznał, że jego zdaniem nie powinno się odgwizdywać karnego dla Barcelony.

Napoli wykonało krok naprzód?

W trakcie meczu były momenty, w których nie mogliśmy grać wysokim pressingiem, ale to część rozwoju. Barcelona umie skrzywdzić rywala na skrzydłach w pojedynkach jeden na jeden, co sprawia, że się cofamy.

Da się wyeliminować tę Barçę?

Pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej cierpieliśmy. Skoro zagraliśmy dobrze przez 45 minut, możemy też przez 90.

Co sądzisz o karnym?

Barcelona zasłużyła na wyrównanie, ale ten karny był nieistniejący. Nie da się biegać z rękami z tyłu. Juan dotknął piłki tylko jednym palcem, a ta nie zmieniła trajektorii lotu. 1:1 jest sprawiedliwe, jedenastka nie.

Jak zagrał Osimhen?

Pomógł nam odetchnąć i zawsze sprawia, że obrona przeciwników cierpi. Musi poprawić poruszanie się i wiedzieć, kiedy jest na spalonym. W drugiej połowie zdarzało się to zbyt często.

"Nie da się biegać z rękami z tyłu." - jakoś Puyol potrafił.
Poza tym, nie trzeba mieć rąk z tyłu ale jak się rozkłada jak skrzydła do lotu i piłka w polu karnym trafi w rękę, to jest karny - o czym tu gadać?

@Muhitos Pique i bodaj Ramos również chowają ręce.

@Muhitos popieram, to jest kwestia koordynacji. Najbezpieczniej trzymać ręce w celu ochrony cojones!