Sergi Darder: Araujo to świetny obrońca, ale takie zachowanie mu nie pomaga

Julia Cicha

14 lutego 2022, 11:14

Marca

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Strzelec gola Sergi Darder oraz bramkarz Diego López skomentowali remis z Barceloną we wczorajszym spotkaniu. Nie zabrakło nawiązania do kontrowersyjnego zachowania Ronalda Araujo, który gestami sugerował, że Espanyol spadnie do Segunda División.

Sergi Darder

Wrażenia: Z upływem czasu docenimy to, co zrobiliśmy. Nie powinniśmy sobie na to pozwolić po tym, jak pozbieraliśmy się po golu w 1’. Nasza reakcja była spektakularna, powinniśmy być dumni z tego, co zrobiliśmy, i ze wsparcia naszych kibiców.

Gol: Piłkarz Barçy będący za mną krzyknął „uwaga”, co zachęciło mnie do strzału. Piłka dotknęła Pedriego i nieco się podniosła. Jestem zadowolony, bo pozwoliło nam to zdobyć chociaż punkt, choć sprawiedliwe byłyby trzy.

Krytyka: Nawet jeśli wygramy pięć meczów, będą wątpliwości, gdy przegramy jedno spotkanie. W piłce żyje się z dnia na dzień. Pojawia się krytyka i jest sprawiedliwa, ale myślę, że kibice są zadowoleni. Pokazaliśmy jedność i wiarę w to, co robimy. Jeśli będzie tak dalej… Rywalizowaliśmy z Barçą, oby tak było w każdym meczu.

Araujo: Rok czy dwa lata temu grał w Segunda B. To wspaniały obrońca, ale takie rzeczy mu nie pomagają…

Diego López

- Zdobyliśmy punkt, ale mieliśmy trzy, więc czujemy niedosyt.

- Jesteśmy przyzwyczajeni do tak wielu doliczonych minut. Nie wiem, ile powinno ich być. Mecze trwają tyle, ile mówi sędzia. Trzeba być skoncentrowanym od pierwszej do ostatniej minuty.

- Byłem daleko od sytuacji z czerwonymi kartkami. Derby takie są, intensywne i gorące. Trzeba cieszyć się z tego, co pokazaliśmy kibicom. Szkoda wyniku, bo dobrze nam szło.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Jestem zadowolony, bo pozwoliło nam to zdobyć chociaż punkt, choć sprawiedliwe byłyby trzy."
Tak, trzy dla Barcy. Patrząc ile dobrych okazji stworzyliśmy, gol ze spalonego, który od bycia prawidłowym dzieliła stopa. Poza tym co z sieci wyjął Ter Stegen, to chyba miał tylko 1 interwencję. Nawet z rożnych jakiegoś wielkiego zagrożenia nie było.

Sam się darlem w nocy że spadną wredne papużki, używając piękniejszych słów oczywiście. Mecz meeega emocje, widać było jak każdy każdego denerwował. I ten Pique jak ładnie komentatorzy wyłapali, po latynosku pstryczek w zakuty łeb Melameda frajera. Aż miło :)

Kolejna afera z dupy, pewnie takich epitetów i bluzgów w czasie meczu były dziesiątki, a to była odpowiedź na prowokacje ze strony kibiców.

Chłop ładnie odleciał z tym, że zasłużyli na 3 pkt. Trzeba sobie powiedzieć szczerze, ze daliśmy ciała wczoraj i sami sobie jesteśmy winni

Trzeba przyznać, że Darder i RDT wczoraj top

"Jestem zadowolony, bo pozwoliło nam to zdobyć chociaż punkt, choć sprawiedliwe byłyby trzy." - Tak, sprawiedliwe byłoby gdyby FC Barcelona zdobyła wczoraj 3 pkt. Z całym szacunkiem, ale was praktycznie nie było w tym meczu.

To jest aż śmieszne, że tego typu wypowiedzi są tak rozdmuchiwane, ale gdy piłkarze przeklinają i obrażają się podczas meczu, to już wszystko fajnie

Wiadomo, Araujo za to co powiedział jest tutaj chwalony, ale jakby ktoś z Espanyolu powiedział coś do zawodnika Barcy w stylu, że nie zakwalifikuja się do Ligi Mistrzów to byłby taki kwik że olaboga XD

A wg mnie Araujo dobrze zrobił, mógł dodać jeszcze jakiś epitet :)

"Piłkarz Barçy będący za mną krzyknął „uwaga”, co zachęciło mnie do strzału."
Który to zaliczył "asystę"?

Araujo: Rok czy dwa lata temu grał w Segunda B. To wspaniały obrońca, ale takie rzeczy mu nie pomagają…

co miał na myśli? jakie rzeczy?